Sześć najbardziej popularnych zawodów wybieranych przez młode osoby

“Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa, lecz pracą i własnym wysiłkiem” – Albert Einstein.

Wideofilmowanie

Jeśli ktoś wybiera ten zawód to znaczy, że choćby podświadomie, ale jest artystą. A artysta robi właśnie to, co lubi. Idąc tym tokiem myślenia, – jeśli się robi w życiu to, co się lubi to znaczy, że człowiek trafił w swoje preferencje i ma wielką szansę na spełnienie. Nie ma nic gorszego w życiu niż praca, którą się nie znosi. Taki stan nie może trzymać nas długo w zdrowiu. Wręcz przeciwnie. Można popaść bardzo szybko w depresję i pragnąć zakończyć to, co się nam nie podoba, lub się nie udaje. Wideofilmowania nie może wykonywać człowiek, którego kamera wręcz „parzy w ręce” – uważa Adam Skawiński z portalu: http://www.idmultimedia.pl - I to w dosłownym sensie – dodaje z uśmiechem. Dlatego jest to zawód niejako z powołania. Oczywiście w trakcie wykonywania tego zawodu, pretendent doskonali się, nabywa doświadczenia i staje się profesjonalistą w każdym calu, zdolnym spełnić wymagania nawet najbardziej wymagającym klientom. Jeśli tego nie będzie potrafił, lepiej, aby zajął się czymś innym. Np. aby został kierowcą.

Kierowca

Wiatr we włosach, wolność, niezależność, duże dochody? Nie tak do końca. Praca kierowcy, to ciężka harówka. Jednak młodzi ludzie mają na początku inne zdanie w tym temacie. Aby zostać kierowcą potrzebne są uprawnienia. Takie uprawnienia to wielki wysiłek fizyczny, psychiczny i materialny. Prawo jazdy nie leży na ulicy. Zdobycie go, to jak „szczytów zdobywanie, wiatrów gonienie, rzek nawracanie”. No, może nie aż tak, jednak nie jest łatwo i wszyscy to wiedzą. Jeśli już zdobędziemy uprawnienia na kierowcę zawodowego (np. na popularne Tiry) nie możemy powiedzieć, że już się nam znudziło i nie chcemy być już kierowcą. Za późno. I tak człowiek „buja się” przez życie niezadowolony i rozgoryczony. Przecież nie rzuci tej roboty, bo za dużo w nią włożył zaangażowania, pieniędzy, czasu. Kierowca to także zawód z powołania. Trzeba to lubić. Młodzi ludzie wybierają ten zawód, nie zawsze zdając sobie sprawę z konsekwencji harówki, jaką będą wykonywać.

Piłkarz

Odkąd za to płacą, stało się zawodem. I tutaj też mami wielka kasa, popularność, niezależność. Ale, także piłkarz, to zawód wymagający talentu. No, skoro już kogoś wybiorą, raczej ten talent ma. Inaczej wybierający mogliby szybko popaść w niełaskę właścicieli drużyn. Generalnie piłkarz to zawód, który chciałoby wykonywać wielu młodych ludzi, jednak nie każdy może. Eliminuje go brak talentu, wiary w siebie, kondycji, czasem alkohol, imprezy, ogólnie destrukcja życiowa.

Informatyk – programista

Zawód na wyjątkowym topie. Dobre zarobki, komfort pracy we własnym mieszkaniu, brak podporządkowania się ludziom stojącym wyżej w hierarchii od nas, oczywisty i możliwy brak presji. Informatyk może sam być sobie panem kierownikiem. Tworzy rzeczy, które większość nie ogarnia jak są robione. Tylko ich używają. Poza tym niebagatelne są tutaj zarobki. Pracując w ciszy własnego domu, możemy tworzyć rzeczy wielkie, oraz te jeszcze większe. Możemy także zająć się tworzeniem zwykłych stron internetowych, co może okazać się dodatkowym – niezłym –  dochodem.

Fryzjer

FryzjerstwoW pracy fryzjera ważna jest umiejętność porozumienia się z klientem. Rozeznania, czego sobie życzy, co mu się podoba. Fryzjer może zarabiać od „bardzo dużo” do „bardzo mało”. Ta kwestia jest niewymierna. To klient decyduje, jak się odwdzięczy, w jakiej ilości, czy formie. Najczęściej wraca z kilkoma innymi klientami, chwaląc swego fryzjera pod niebiosa. Fryzjer – to zawód wyjątkowy i często wybierany ze względu na dochodowość i kontakt z ludźmi.

Kucharz

W pracy kucharza, na pewno nigdy nie będziemy głodować. To rzecz pewna jak to, że dogadzając podniebieniu gościa, możemy zyskać więcej niż dobry napiwek. Ten klient na pewno wróci. A może i przyprowadzi ze sobą innych? Poza tym praca kucharza to także umiejętność dogadzania własnemu podniebieniu. Oczywiście, przy tym możemy stworzyć dania, których jeszcze nikt nie jadł. Takie danie na pewno zrobi furorę pośród rodziny, czy znajomych.

Jeden komentarz dla wpisu: “Sześć najbardziej popularnych zawodów wybieranych przez młode osoby

  • 18 kwietnia 2017 at 08:59
    Permalink

    Ja akurat wybrałem drogę informatyka ze specjalizacją aplikacji na urządzenia mobilne. Teraz dopiero widać, że to był dobrze obrany kierunek. Projektuję właśnie teraz specjalne aplikacje, które zlecił mi dostawca tabletów przemysłowych dla firm. Jak wynika z moich obserwacji aplikacje tego typu są coraz częściej zamawianym oprogramowaniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.