Czym jest fala uderzeniowa i co może wyleczyć?

Na pewno życie z bólem nie jest niczym przyjemnym, a jeśli uniemożliwia on nam normalne funkcjonowanie każdego dnia to jest to znak, że ewidentnie trzeba coś z tym zrobić. Jednak co w przypadku, gdy próbowaliśmy już wielu metod, a nic nam nie pomaga? Jak się okazuje istnieje coś takiego jak fala uderzeniowa, która jest polecana przez wiele osób. Niektórzy twierdzą, że może ona wyleczyć takie schorzenia, z którymi nie były w stanie poradzić sobie inne metody. W przypadku, gdy się na to zdecydujemy wówczas warto na takie zabiegi udać się do centrum medycznego Body Move w Warszawie https://bodymove.pl/dietetyk-warszawa/, gdzie zostanie to wykonane na najwyższym poziomie.

Powiedzmy sobie teraz czym tak naprawdę jest fala uderzeniowa i na czym to polega? Wszystko opiera się o stymulację procesu zdrowienia tkanek miękkich. Odbywa się to poprzez energię dostającą się przez naszą skórę do konkretnych tkanek. Najważniejsze jest to, że fala uderzeniowa jest absolutnie bezinwazyjną metodą co dla wielu osób może mieć spore znaczenie. Dzięki niej w bardzo szybki sposób możemy poradzić sobie z uciążliwym bólem czy wyleczyć stany zapalne. W dodatku jest ona w stanie zmniejszyć napięcie mięśniowe czy zwiększyć produkcję kolagenu, który jest niezbędny do odbudowy tkanek. Jak się okazuje wiele pacjentów czuje poprawę już nawet po dwóch zabiegach.

bmw-logo-min

Fala uderzeniowa – jak przeprowadza się zabieg?

Być może niektórzy zastanawiają się teraz w jaki sposób przeprowadzany jest wspomniany zabieg. W zasadzie nie ma w tym nic skomplikowanego, bo po wejściu do gabinetu na nasze ciało w danym miejscu nakładany jest specjalny żel, po czym następnie przykładana jest tam głowica urządzenia. Zazwyczaj fala uderzeniowa trwa maksymalnie 10 minut. Podczas samego zabiegu słyszalny jest charakterystyczny dźwięk jaki wydaje urządzenie.

Fala uderzeniowa – dlaczego warto?

Taki zabieg posiada wiele zalet, a są nimi przede wszystkim niezwykle wysoka skuteczność, a także bezinwazyjność czy bezbolesność co jest raczej rzadkością w leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Niektórzy pacjenci tylko czasami skarżą się na delikatny ból, jednak nie występuje on w tak dużym stopniu, aby konieczne było stosowanie znieczulenia. Warto wiedzieć, że na takie zabiegi nie jest nawet potrzebne skierowanie od lekarza. Jednak, jeśli posiadamy jakieś wyniki badań, które potwierdzają naszą dolegliwość to jak najbardziej warto zabrać je ze sobą. Jak zatem widać fala uderzeniowa może okazać się dla nas wręcz idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.