Uniform szefa kuchni – funkcjonalność i zastosowanie

Klasyczny uniform szefa kuchni jest znany na całym świecie. Projekt jest zarówno funkcjonalny, jak i pełen historii. Dzięki lepszemu zrozumieniu tworzenia stroju, ludzie mogą zacząć doceniać tysiące wspaniałych szefów kuchni na całym świecie, którzy poświęcili swoje życie dla tego zawodzi.

Funkcjonalność i design

Podczas gdy wielu uważa, że uniformy kuchenne wyglądają dziwnie lub głupio, projekt każdego elementu garderoby w rzeczywistości służy celowi. Tradycyjnie strój zawiera takie elementy jak zapaska kelnerska, spodnie w ciemnym kolorze lub w paski oraz dwurzędowe bluzy kucharskie. Każdy kawałek ma pewne cechy, które pomagają kucharzowi na następujące genialne sposoby.

•Dwurzędowa kieszeń jest łatwo odwracalna, aby ukryć plamy.

Gruby bawełniany materiał chroni użytkownika przed ekstremalnym ciepłem i wrzącą wodą.

Dobrze wykonane opcje raczej nie strzępią się po ciągłym myciu i suszeniu.

Czarne spodnie i fartuch ukrywają i blokują plamy i rozpryski.

Są to zalety funkcjonalne, ale istnieje również wiele historycznych i symbolicznych odniesień, które można znaleźć w mundurach szefów kuchni. Od XVI wieku szefowie kuchni cieszą się dużym uznaniem, zwłaszcza w całej Europie. Wygląd został mocno sformatowany, aby reprezentować ten istotny fakt. Poniższa symbolika znajduje się w powszechnych uniformach kuchennych.

• Podczas gdy toczek, plisowany kapelusz, kiedyś oznaczał liczbę znanych sposobów gotowania jajka, plisy teraz reprezentują poziom doświadczenia.

Biały kolor odnosi się do wielu cech, w tym autorytetu, czystości i znaczenia.

Kurtki szefa kuchni są niezwykle rozpoznawalne, a osoby, które je noszą, zyskują pewien prestiż, mimo że nie jest wymagane żadne uzasadnione szkolenie, aby je założyć.

Każdy wyszkolony ekspert w sztuce kulinarnej nosi tę reprezentację władzy i prestiżu, aby pokazać wysoki poziom umiejętności i technik. Chociaż nie jest konieczne przejście żadnego formalnego szkolenia ani szkoły, aby nosić unifotm, w przeciwieństwie do lekarzy lub policjantów, wiele osób uważa, że ​​tylko odpowiednio przeszkolone osoby mają prawo nosić kurtkę i toczek, aby odróżnić zawodowców od początkujących.

Historia mundurów szefów kuchni

Oczywiście strój spopularyzował we Francji, kulinarnej stolicy świata. Marie-Antoine Careme był francuskim szefem kuchni około dwa wieki temu, który skupiał się na wysokiej kuchni dla rodziny królewskiej tamtych czasów, a także przypisuje się mu rozwój obecnych uniformów szefa kuchni. Później został rozprzestrzeniony na inne kraje europejskie przez znanych mistrzów gotowania, takich jak Georges Auguste Escoffier. Rozprzestrzenianie się sztuki kulinarnej na całym świecie wprowadziło projekt do jeszcze większej liczby krajów, nawet za oceanami do Ameryki i Azji.

Jeśli chcesz pokazać władzę w kuchni, mundury szefa kuchni są oczywistym wyborem. Zawierają symboliczne i historyczne podteksty, które zostały zbudowane przez sztukę kulinarną Francji i innych krajów europejskich. Są również funkcjonalnością istotną dla blokowania plam, ochrony przed wysoką temperaturą i utrzymywania w warunkach stresu. Szybkie tempo pracy w kuchni wymaga zarówno psychicznej, jak i fizycznej stabilności, którą może zapewnić tylko ciężki materiał.

Jeden komentarz dla wpisu: “Uniform szefa kuchni – funkcjonalność i zastosowanie

  • 27 października 2021 at 14:33
    Permalink

    Najważniejsze, żeby kucharz miał czysty fartuch i włosy nie wpadały do potraw ;-)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.