W jaki sposób założyć konto firmowe online?

Założenie firmowego konta bankowego to w dzisiejszych czasach po prostu konieczność. Konto firmowe ułatwia firmie funkcjonowanie, pozwala zapanować nad wydatkami i umożliwia wnioskowanie o wiele produktów finansowych. Warto więc o tym pomyśleć także wtedy, gdy przepisy nie wymagają od nas posiadania firmowego konta.

Duże przedsiębiorstwa konta firmowe po prostu mieć muszą, w przeciwnym razie nie byłoby możliwe w ogóle ich funkcjonowanie. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych przepisy nie nakładają na te podmioty obowiązku rozdzielenia konta firmowego od osobistego. Z tego też względu wielu mikroprzedsiębiorców nie zakłada dodatkowego konta.

Tymczasem warto rozdzielić wydatki osobiste od biznesowych. Dwa konta w dzisiejszych czasach to żaden problem, szczególnie, że przy dobrej analizie oferty można znaleźć takie propozycje, które nie będą kosztowały ani grosza. Najlepsze konta firmowe na firmowybank.pl to świetna porównywarka, w której można znaleźć zestawienie najlepszych i zawsze aktualnych ofert produktów bankowych skierowanych dla przedsiębiorców. Dzięki temu można w jednym miejscu sprawdzić sobie parametry, opłaty i opcje dodatkowe, jakie oferują poszczególne banki przy zakładaniu kont firmowych.

Dzięki bankowości elektronicznej zaoszczędzisz sporo czasu

W poszukiwaniu dobrego konta firmowego wcale nie trzeba wychodzić z domu i zakładać konta w stacjonarnym oddziale banku. To dobra wiadomość szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w niewielkich miejscowościach. Najczęściej działa w nich tylko kilka oddziałów różnych banków, wśród których może nie być tego, który najbardziej nas interesuje. Możliwość założenia konta online to oszczędność czasu, a jednocześnie pewność, że skorzystamy z oferty tego banku, który najbardziej nam odpowiada pod wszystkimi względami. Dostęp do bankowości elektronicznej umożliwia też wnioskowanie o wiele produktów bankowych bez konieczności odwiedzania siedziby banku.

Konto firmowe bez problemu założysz przez internet

Aby założyć konto bankowe przez internet wystarczy wejść na stronę wybranego banku, znaleźć odpowiednią ofertę i wypełnić prosty wniosek online, w którym podaje się wszystkie podstawowe dane swojej działalności. Konto zostanie otwarte jednak dopiero po zweryfikowaniu wniosku oraz po podpisaniu umowy. W tym celu można udać się do oddziału banku, ale niewielu klientów korzysta z tej opcji. Skoro wypełniają wniosek online, to nie po to, by jechać do banku, w którym można byłoby od początku do końca wypełnić wszystkie formalności. Można więc też wybrać opcję dostarczenia umowy kurierem.

To proste i wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy sporo czasu. Przyjeżdża kurier z umową oraz ze wszystkimi bankowymi dokumentami, między innymi dostępem do bankowości elektronicznej. Umowę należy podpisać i przekazać kurierowi. Gdy trafi ona do oddziału banku, rachunek będzie uruchomiony i będzie można od razu korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.