Gra na laptopie – 3 wskazówki, by zwiększyć wydajność sprzętu

Gra na laptopie nigdy nie będzie idealna – przynajmniej nie w porównaniu do grania w ulubioną strzelankę na komputerze stacjonarnym. Istnieją nieuniknione kompromisy, które są wprowadzane w celu wtłoczenia komponentów w stosunkowo małą obudowę notebooka, zmniejszając je o dużą liczbę i upewniając się, że cały laptop do gier nie przegrzewa się.

Ale te kompromisy nie oznaczają, że granie na notebooku nie jest opłacalnym zajęciem. Daleko od tego – w końcu jest to jedyny sposób, aby cieszyć się grą na PC, gdy jesteś poza domem, być może podczas długiej i śmiertelnie nudnej podróży pociągiem. I są zdecydowanie sposoby na lepsze wrażenia z grania na laptopie, i właśnie o tym omówimy w tych wskazówkach.

1. Nie przesadzaj

Opłaca się wybierać gry o mniejszych wymaganiach, ponieważ oczywiście będą one działać płynniej na notebooku (szczególnie na tańszym lub niższym laptopie). Oznacza to gry z mało wymagającą grafiką lub starsze tytuły.

Nie oznacza to, że musisz grać w gry, które Ci się nie podobają, ponieważ istnieje wiele współczesnych niezależnych wysiłków, które nie wymagają procesora ani procesora graficznego . Możesz wypróbować coś nieco starszego, np. The Sims 4 (który w rzeczywistości ma tryb „laptopa”, który zapewnia płynniejszą pracę). Sprawdź listę gier opartych na lekkich zasobach – takich list w sieci naprawdę nie brakuje.

2. Ustaw najlepszą rozdzielczość

Aby uzyskać najlepszą wydajność, szczególnie w przypadku bardziej wymagających gier, warto zmniejszyć rozdzielczość ekranu. W końcu lepiej mieć płynnie poruszającą się strzelankę, w której można celować i trafić w złych facetów, niż wspaniale wyglądający pokaz slajdów, w którym jąkasz się i szarpiesz po poziomie, bez nadziei na trafienie w drzwi stodoły.

Zmniejsz rozdzielczość ekranu tak bardzo, jak to możliwe, uwzględniając własną tolerancję dla grafiki o niższej jakości. Podobnie, odwiedź menu w grze, aby zmniejszyć poziomy szczegółowości, i upewnij się, że pozbyłeś się fantazyjnych efektów, takich jak wygładzanie krawędzi, szczegółowe cienie, efekty falowania wody i tak dalej.

3. Utrzymuj wszystko w porządku

Z biegiem czasu Twój laptop – a nawet dowolny komputer – powoli gromadzi coraz więcej detrytusów, przez co staje się coraz bardziej powolny, gdy instalujesz więcej gier i oprogramowania. Możesz wyczyścić go i sprawić, że Twój notebook z systemem Windows będzie działał nieco szybciej, uruchamiając Oczyszczanie dysku. Możesz też skorzystać z bezpłatnego narzędzia, takiego jak CCleaner lub podobny.

Upewnij się także, że nie korzystasz z żadnych innych aplikacji lub usług, których nie potrzebujesz podczas grania, ponieważ zjadą one zasoby, z których gra mogłaby skorzystać. Zamknij wszystkie uruchomione aplikacje, możesz też spojrzeć na Menedżera zadań (naciśnij Ctrl-Alt-Delete razem, a następnie kliknij Menedżera zadań), aby zobaczyć, które aplikacje używają najwięcej procesora, pamięci i miejsca na dysku. Możliwe jest również zamknięcie procesów w tle, ale należy uważać, aby nie zamknąć niczego krytycznego dla działania systemu Windows (jeśli nie jesteś pewien, co się dzieje, zostaw w spokoju).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.