Czy umowa zawiera wszystko, czego potrzebujesz? Sprawdź zanim podpiszesz!

Jeśli jesteś pracownikiem, przed zawarciem umowy o pracę musisz mieć jasne porozumienie ze swoim pracodawcą. Pisemna umowa jest ważna dla określenia zobowiązań pracodawcy, a także twoich ról, obowiązków i bezpieczeństwa pracy.

Zanim podpiszesz nową umowę o pracę, musisz dokładnie sprawdzić kluczowe dane, aby upewnić się, że Twoja umowa o pracę zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Szczegóły dotyczące zatrudnienia zwykle różnią się w zależności od firmy, a wymagania dotyczące tego, czego się oczekuje, również się różnią. Oto kilka rzeczy, które powinieneś sprawdzić przed podpisaniem nowej umowy o pracę, a na które zwraca uwagę profesjonalna Agencja pracy Fast Service.

1. Nazwa stanowiska i obowiązki

Musisz przejrzeć stanowisko i obowiązki wskazane w umowie o pracę. Obowiązki powinny być zgodne z podanymi w ogłoszeniu z opisem stanowiska.

Zaskakującym byłoby widzieć inne obowiązki i obowiązki związane z pracą niż te, o które aplikowałeś i o których rozmawiałeś, ale jeśli zauważysz znaczne rozbieżności, powinieneś omówić je z kierownikiem ds. Zatrudnienia lub kierownikiem ds. Zasobów ludzkich przed podpisaniem umowy. Jeśli wskazane zmiany nie są zgodne z Twoimi umiejętnościami lub etyką pracy, poinformuj o tym pracodawcę przed podpisaniem umowy.

2. Wynagrodzenie i świadczenia

Musisz sprawdzić, czy pakiet wynagrodzenia w Twojej umowie zgadza się z pakietem oferowanym w liście ofertowym. Sprawdź dostępne metody płatności i terminy wypłat wynagrodzeń.

Niektóre firmy zapewniają swoim stałym pracownikom kompleksowe pakiety świadczeń. Niektóre świadczenia, do których możesz być uprawniony w tym przypadku, obejmują:

• emeryturę,
• ubezpieczenie zdrowotne,
• inne różnorodne świadczenia.

3. Data rozpoczęcia i godziny pracy

Jeśli zmieniasz pracę, musisz upewnić się, że data rozpoczęcia nowej pracy nie pokrywa się z datą, którą masz opuścić. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wypisanie się z poprzedniej pracy przed rozpoczęciem pracy w innej organizacji.

Po upewnieniu się, że data rozpoczęcia jest odpowiednia, sprawdź godziny pracy wymienione w umowie o pracę. W przypadku kontrahentów nie musisz martwić się o ilość godzin pracy, ponieważ masz możliwość ustalenia własnego czasu pracy. Akceptując lub odrzucając wnioski o pracę, masz kontrolę nad czasem, który zamierzasz przeznaczyć na zatrudniającą Cię firmę. W przypadku pracowników godziny pracy powinny odpowiadać Twoim oczekiwaniom i wyznaczeniu. Pomaga to zachować produktywność i brak stresu.

4. Wynagrodzenie urlopowe i zwolnienie chorobowe

Jak ze wszystkim innym, po rozpoczęciu nowej pracy musisz robić regularne przerwy. Przed podpisaniem umowy sprawdź liczbę dni i godzin przydzielonych jako okres urlopowy. Musisz także ocenić, czy istnieją inne ograniczenia związane ze świętami. Niektóre firmy zazwyczaj wymagają, aby dni świąteczne były wykorzystywane między określoną porą roku.

Zwolnienie chorobowe zazwyczaj podlega minimalnemu ustawodawstwu obowiązującemu w danym kraju. Powinieneś również sprawdzić warunki dotyczące otrzymywania wynagrodzenia podczas urlopów i zwolnień chorobowych. W przypadku kontrahentów możesz nie mieć prawa do żadnych zasiłków ani zwolnienia chorobowego od pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.