Wyjazd służbowy zimą? Dowiedz się, na co uważać przy wynajmie samochodu.

Czy wynajmujesz samochód w ramach swojej służbowej podróży zimą? Niektórzy ludzie powiedzą ci, abyś wypożyczył samochód z napędem na wszystkie koła na zimową jazdę, co nie jest złym pomysłem. Jeśli jednak wybierasz się do większego miasta, a nie ośrodka narciarskiego z drogą dojazdową pod górę – często takie rozwiązanie wcale nie jest to konieczne, a dodatkowy koszt może nie być tego wart. Jedynie wynajem samochodów Zakopane w okresie zimowym powinien uwzględnić tą kwestię – w tych okolicach śnieg pada często i mocno.

W każdym innym przypadku…

zarządzanie flotą samochodowąPrawda jest taka, że większość nowych samochodów ma napęd na przednie koła i radzi sobie całkiem dobrze w okolicznościacg umiarkowanego śniegu. To, czego powinieneś szukać to samochód z układem przeciwblokującym (ABS). Generalnie najniebezpieczniejsza część jazdy w trakcie śnieżnej pogody jest związana z hamowaniem, szczególnie na zakręcie. Hamulce z ABS pomagają zapobiegać wymykaniu się samochodom spod kontroli. To pomoc, której powinieneś szukać w samochodach, jakie bierzesz pod uwagę przy wynajmie. Oczywiście, nie zapobiegnie to całkowicie ślizgom, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Dlatego też, bez względu na to, jakim samochodem jeździsz, najlepszym sposobem na mądre podejście do jazdy zimą jest po prostu – jeździć wolniej. Napęd na wszystkie koła na nic Ci się nie przyda, jeśli będziesz przemierzać zaśnieżony zakręt z szybkością 90 km na godzinę!

Z drugiej strony, unikaj samochodów z napędem na tylne koła, takich jak kabriolet Mustang – jeśli planujesz wyjazd służbowy zimą. Kluczem jest dostosowanie jazdy do warunków i upewnienie się, że samochód jest na to przygotowany.

Oto kilka dodatkowych wskazówek.

Upewnij się, że samochód ma opony zimowe albo całoroczne i, że są one w dobrym stanie. Sprawdź również zapasowe koło. Zawsze możesz zatrzymać się na stacji benzynowej i sprawdzić ciśnienie powietrza, ale możesz także zaufać firmie wynajmującej Ci samochód, że oto zadbała.

Upewnij się, że masz pełny zbiornik płynu do spryskiwaczy.

Miej przy sobie zawsze wystarczającą ilość ciepłych ubrań – zapewne nie utkniesz na wiele godzin w szczerym polu z awarią silnika w czasie śnieżycy, ale jeśli tak się stanie, ciepłe warstwy mogą być dosłownie ratunkiem.

Jeśli istnieje duża szansa, że będziesz znajdował się w mniej zaludnionym obszarze z dużą ilością śniegu, możesz wziąć ze sobą niedrogą łopatę w sklepie z narzędziami i wrzucić ją do bagażnika. Może być zbawieniem, gdy trafisz na nieprzejezdną drogę.

Trzymaj pod ręką numer pomocy drogowej i do wypożyczalni. Możesz również pobrać jedną z aplikacji pomocy drogowej – bardzo przydatnych w takich warunkach.

Upewnij się, że masz dobre ubezpieczenie – może to być nawet dobry czas, aby zapłacić za zniesienie szkody przez firmę wynajmującą.

Jazda w śniegu i upewnienie się, że wypożyczony samochód jest na to gotowy, wymaga odrobiny cierpliwości. Cierpliwość – ma swoje nagrody. Dlatego nie spiesz się, a wszystko będzie dobrze! Możesz także poprosić o więcej porad firmę wynajmującą Ci samochód – o tyle, o ile jest wystarczająco długo w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.