Wynajem dźwigu – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Dźwigi to urządzenia umożliwiające prowadzenie szeregu prac w ramach transportu bliskiego. Pozwalają one na podnoszenie i przenoszenie nawet znacznych ładunków. Gdy potrzebny jest dźwig, firma nie musi jednak wcale decydować się na jego kupno. Alternatywa to wynajem. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej oferty najmu dźwigu?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem dźwigu?

Oferta jak wynajem dźwigu związana jest z licznymi korzyściami. Pozwala ona na pozyskanie potrzebnego do prac sprzętu w krótkim czasie oraz na korzystnych zasadach, bez ponoszenia przy tym znacznych kosztów.

Wynajem dźwigu będzie zatem najbardziej atrakcyjną opcją dla tych firm, które nie potrzebują tego sprzętu do stałej obsługi, jednak wymagają go tylko do okazyjnych prac, na przykład do załadunku dowiezionego właśnie towaru.

Jak dobrać odpowiedni dźwig?

Wypożyczalnie zajmujące się wynajmem dźwigów są stanie zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy sprzętu. Jak wybrać odpowiedni dźwig?

Przede wszystkim urządzenie to powinno być dostosowane do konkretnych związanych z pracami oraz do wymogów miejsca, w którym prowadzone są prace.

Przykładowo, gdy konieczne jest wykonanie prac załadunkowych i rozładunkowych, w takiej sytuacja często wybierane są dźwigi elektryczne, które wyposażone są w podstawy samojezdne.

Gdy natomiast firma planuje prace budowlane i wymaga zastosowania wysokiego dźwigu do przenoszenia dużych elementów, wybierane są dźwigi stacjonarne – żurawie montowane bezpośrednio na placu budowy.

Dobierając odpowiedni dźwig, należy także uwzględnić kwestie jak:

  • wymiary urządzenia
  • maksymalna wysokość podnoszenia dźwigu
  • maksymalny udźwig
  • sposób zasilania dźwigu
  • sposób obsługi urządzenia

Gdzie można skorzystać z usług wynajmu dźwigu?

Gdy firma nie wymaga korzystania z dźwigów stale, wtedy najkorzystniejszą opcją staje się wynajem sprzętu. Wtedy wypożyczalnia może dostarczyć wskazany dźwig na miejsce, zamontować go, a potem odebrać po zakończeniu prowadzenia prac wysokościowych.

Obecnie wypożyczalnie zajmujące się wynajmem dźwigów dostępne są na terenie całej Polski. Gdy klient chce zdecydować się na wynajem dźwig Lubin to tylko jedna z lokalizacji, w której dostępny jest tego typu sprzęt.

Wybierając odpowiednią ofertę wynajmu dźwigów, warto kierować się przede wszystkim flotą dostępną w ofercie wypożyczalni, jej usługami (transport, serwis, szkolenia pracowników), a także opiniami, jakie firma uzyskała od klientów.

Z dokładnymi ofertami firm zajmujących się prowadzeniem wynajmu dźwigów można zapoznać się już teraz na ich witrynach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.