Jak zadbać o swoje rzęsy i powieki?

Każdy wie, że oczy są częstym elementem obserwacji innych ludzi. Zwłaszcza kobiety zwracają uwagę nie tylko na nie, ale także powieki i rzęsy. Łatwo na nich zauważyć różnorodne mankamenty – zbyt krótkie lub rzadkie rzęsy, kurze łapki, zmarszczki, blizny, zmiany skórne lub wiotka skóra powiek. Choć jest ich dość dużo, to zabiegi nowoczesnej medycyny estetycznej mogą łatwo zniwelować te problemy, korzystnie wpływając na wygląd i skutecznie poprawiając samopoczucie. Warto też zauważyć, że zabiegi na powieki i rzęsy wykonywane w klinikach medycyny estetycznej nie wiążą się z korekcją chirurgiczną, której boi się wielu pacjentów. Jak zatem wyglądają i jakie rezultaty można dzięki nim uzyskać?

Co to jest blefaroplastyka powiek?

Choć nazwa tego zabiegu brzmi obco i nic nie mówi o jego przebiegu i rezultatach, to jednak jest on nieinwazyjny, a efekty mogą być imponujące. Najprościej mówiąc, wykonywana w znieczuleniu blefaroplastyka powiek pozwala na ich niechirurgiczną redukcję. Metoda ta zapobiega opadaniu powiek, napina górne powieki, liftinguje i poprawia wygląd skóry. Zastosowana plazma azotowa sprawia, że skóra kurczy się, co przekłada się na usunięcie nadmiaru tkanki. Na ten zabieg powinny zdecydować się osoby zmagające się z wiotką skórą, zmianami skórnymi, bliznami, zmarszczkami, etc. Blefaroplastyka powiek jest także wybierana przez osoby nie mogące lub nie chcące poddać się chirurgicznym zabiegom korekcyjnym.

Jak przedłużyć i podkręcić rzęsy?

Na przedłużanie rzęs decydują się kobiety, które chcą imponować i przyciągać magnetyzującym spojrzeniem. Pozwala także zaoszczędzić czas przeznaczony na makijaż. Te zalety sprawiają, że przedłużanie rzęs Katowice to zabieg cieszący się wyjątkowo dużym powodzeniem. Jest przy tym bardzo prosty – polega na doklejeniu rzęs sztucznych do prawdziwych. Dzięki temu wyglądają one nie tylko na dłuższe i gęstsze, ale także zdrowsze. Przeciwskazania to różnego rodzaju alergie i choroby oczu oraz nowotwory. Przedłużaniu rzęs nie mogą się także poddać osoby będące po chemioterapii. Przedłużone rzęsy nie mogą być tuszowane. Aby zachowały korzystny wygląd, wystarczy przeczesać je specjalną szczoteczką.

Podsumowanie

Zarówno blefaroplastyka powiek, jak i przedłużanie rzęs wykonywane są przez lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów. Mają oni niezbędne doświadczenie i dysponują profesjonalnym sprzętem, co zapewnia bezpieczeństwo podczas zabiegów i gwarantuje korzystne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.