Eko-wnętrza: jak zaprojektować dom przyjazny dla środowiska?

Kiedy pomyśleć o życiu w bardziej ekologicznym domu, możemy mieć w głowie wizję dużych zielonych projektów, takich jak izolacja, panele słoneczne i pompy ciepła. Oczywiście wspaniale jest, jeśli możesz włączyć te elementy do swojego domu, ale dla wielu może nie być to obecnie realistyczna opcja.

Na szczęście istnieje wiele drobnych zmian w wystroju wnętrz, które możesz wprowadzić już teraz, aby uczynić swój dom bardziej zrównoważonym. Zaprzyjaźniony projektant wnętrz dał nam kilka ekologicznych wskazówek dotyczących projektowania wnętrz, które łącznie mogą odegrać istotną rolę w zmniejszeniu naszego wpływu na środowisko.

Jednym z kluczowych wniosków jest to, że zrównoważony projekt nie musi być nudny. Zacznij więc przekształcać swój dom w bardziej przyjazne dla środowiska – i stylowe – miejsce do życia.

Wybieraj przedmioty wykonane z produktów pochodzących z recyklingu

Materiały z recyklingu są obecnie ponownie wykorzystywane do tworzenia wspaniałych nowych produktów np.:
• meble wykonane z odzyskanego drewna,
• wełniane koce z recyklingu,
• dywaniki wykonane z odpadów plastikowych.

Są nawet specjalne marki pomagajace a w walce z odpadami z tworzyw sztucznych, tworzące szereg produktów, które są zarówno piękne, jak i praktyczne, z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Zainwestuj w trwałe elementy

Gdy chcesz kupić większe przedmioty, pomyśl o zainwestowaniu w wysokiej jakości, trwałe produkty, które pomogą złagodzić skutki społeczeństwa odrzucającego. Sprawdź materiały wysokiej jakości, takie jak twarde drewno pozyskiwane w odpowiedzialny sposób, tkaniny o wysokiej odporności na ścieranie i wybierz ponadczasowy element, który będziesz chciał zachować przez długi czas. To zdecydowanie lepsze niż ulegać chwilowej modzie i co chwile zmieniać wyposażenie.

Zdecyduj się na lnianą pościel

100% czysty len jest surowcem nadającym się do recyklingu, co oznacza, że jest to dużo bardziej odpowiedzialny wybór niż bawełna czy poliester. Ma również świetne naturalne właściwości, w tym właściwości termoregulacyjne i jest naturalnym hipoalergikiem.

Ulepsz swoje oświetlenie

Jeśli chcesz zmienić oświetlenie, aby było bardziej przyjazne dla środowiska, może to być naprawdę proste, często wystarczy już sama wymiana żarówek. Najlepiej rozglądaj się za dostawcą o innowacyjnym podejściu do technologii LED, który wierzy, że ochrona środowiska i piękno mogą być połączone w jedno, w ramach świata niskoemisyjnego. Na rynku dzięki temu znajdziesz liczne żarówki, które są piękne dla oka i często równocześnie są o 90% wydajniejsze niż żarówki halogenowe.

Użyj akcesoriów z bambusa lub rattanu

Akcesoria i meble wykonane z rattanu, traw i bambusa są nie tylko bardzo modne w tej chwili, ale także niezwykle trwałe. Materiały te są wysoce odnawialne, ponieważ są szybko rosnącymi roślinami, które wymagają niewielkiej ilości wody i zerowych środków chemicznych.

Najważniejsze – zawsze bierz pod uwagę etykę firmy. Szukaj tych, które przyjmują zrównoważone praktyki w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko, w tym ponowne zalesianie, zmniejszanie zużycia energii, czy minimalizowanie odpadów.

Co warto wiedzieć na temat pracy na taxi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.