Zawód adwokata – sprawy rozwodowe i alimentacyjne

Zawód prawnika jest w dzisiejszych czasach niezwykle szanowany i powszechnie podziwiany.

Prawnikiem może zostać osoba posiadająca zdany egzamin dojrzałości oraz ukończenie szkoły wyższej na kierunku prawnym. Studia magisterskie trwają 5 lat, jednak po nich większa część studentów decyduje się na zrobienie aplikacji w danym sektorze tego zawodu. Może być to aplikacja, radcy prawnego, adwokacka, notarialna lub prokuratorska. Aplikacja sędziowska jest niezwykle trudna i żmudna do ukończenia, dlatego niewiele osób decyduje się na nią.

wypadek za granicą w pracyStudenci zazwyczaj wybierają aplikację notarialną lub adwokacką. Notariusz jest to osoba sporządzająca księgi wieczyste i dokumentację prawną. Na prośbę klienta sporządza też testamenty i dokumenty potwierdzające dziedziczenie na przykład ziemi, czy domu. Adwokat jest to prawnik, który przede wszystkim pełni równocześnie funkcję radcy prawnego i pomaga klientom w rozwiązaniu problematycznej sytuacji prawnej. Innymi słowy, są to porady prawne. Ponadto reprezentuje również klienta na sali rozpraw. Najczęściej rozprawy to rozwody, przyznawanie alimentów oraz spory spadkowe. Miejscem pracy adwokata jest kancelaria adwokacka.

Rozwód- jest to ustanie instytucji małżeństwa, na którą składają się więzi fizyczne, duchowe oraz społeczne małżonków. Kiedy zgodzie przyznają, że nie łączy ich już żadna z tych więzi, sąd orzeka o rozwodzie. Zazwyczaj decyzja sądu zapada już na drugiej rozprawie, ponieważ pierwsza docelowo ma zachęcić małżonków do poprawy relacji i dać im czas na przemyślenie decyzji. Rozwód to jedna z najbardziej bolesnych sytuacji w życiu człowieka.

Alimenty- są to świadczenia, które cyklicznie, najczęściej co miesiąc zobowiązana jest płacić jedna osoba, na drugą osobę. Zazwyczaj świadczenia te opłacają ojcowie na swoje dzieci, kiedy te pozostają pod opieką matki. Wysokość alimentów zależna jest od zarobków i sytuacji materialnej osoby płacącej. Niestety w dzisiejszych czasach ojcowie niechętnie płacą alimenty, przez co zapożyczają się w kasie Państwa. W przypadku braku spłaty zadłużenia może zostać wszczęte postępowanie komornicze lub pozbawienie wolności.

3 komentarz dla wpisu: “Zawód adwokata – sprawy rozwodowe i alimentacyjne

  • 10 kwietnia 2018 at 14:32
    Permalink

    Moja siostra chce zostać prawnikiem. Dopiero jest w liceum, ale cały czas się kształci w tym kierunku, żeby na studiach już mieć jakąś wiedzę na start.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.