4 wskazówki dla osób mających pierwszy kontakt z… “kontaktami”!

Gratulujemy zdobycia pierwszej pary soczewek kontaktowych! Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, przez kilka pierwszych dni będziesz prawdopodobnie podziwiać małe szczegóły wizualne, których nigdy wcześniej nie zauważyłeś – jak rosa na trawie i małe plamki koloru na jasnozielonych liściach.

To bardzo ekscytujący czas, ale podobnie jak w przypadku każdego nowego, może to być trochę przerażające. W końcu soczewki kontaktowe są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami medycznymi, a Twój wzrok jest jednym z najbardziej cenionych zmysłów. W związku z tym ważne jest dokonywanie dobrych wyborów, abyś czuł się komfortowo, szczęśliwy i bezpieczny. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć sukces zapoznawania się z możliwościami nowych soczewkach kontaktowych.

1. Zrelaksuj się.

Wiele osób obawia się, że podrapią się w oczy, wkładając soczewki lub – co gorsza – że soczewki kontaktowe utkną za okiem. Musisz się zrelaksować. Wkładanie i wyjmowanie soczewek może początkowo denerwować, ale może wydawać się niezręczne, nie trzeba się bać dotykać oka, dopóki ręce są czyste. Poza tym wnętrze powiek jest połączone z tyłem oka, więc soczewki mogą nie wpaść w „otchłań”.

2. Utrzymuj soczewki w czystości.

Nie używaj skrótów w kwestii czyszczenia soczerwek. Lekarz udzieli Ci instrukcji specyficznych dla wybranego systemu pielęgnacji soczewek. Na przykład, jeśli otrzymasz polecenie użycia uniwersalnego rozwiązania, za każdym razem, gdy usuniesz soczewki, powinieneś je wypłukać, a następnie umieścić je w świeżym roztworze.. Po włożeniu soczewek rano, całkowicie opróżnij pudełko, opłucz świeżym roztworem i pozostaw je otwarte i odwrócone na ręczniku papierowym do wyschnięcia. Twój futerał na obiektyw należy wymieniać co 3 miesiące. Jeśli ta procedura czyszczenia wydaje się zbyt kłopotliwa, poproś lekarza o codzienne soczewki. Soczewki te można wyrzucać co noc i wymieniać na nowe nowe pary każdego ranka, eliminując problemy z czyszczeniem i przechowywaniem.

3. Dbaj o nawodnienie.

Niezależnie od tego, czy nosisz soczewki kontaktowe takie jak https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-zielone/28 czy w ogóle żadnych, zawsze ważne jest, aby pozostać nawodnionym, pijąc dużo wody. Ponadto, w zależności od stylu życia i środowiska, możesz uzupełnić swoje spożycie płynów kroplami nawilżającymi dla oczu. Na przykład ludzie, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze lub są narażeni na suche powietrze, ogrzewanie lub klimatyzację, często korzystają z kropli do oczu – nawet jeśli nie noszą kontaktów. Ważną zasadą, jeśli nosisz kontakty, jest upewnienie się, że opcja, której używasz, jest zgodna z soczewkami. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, które krople są dla Ciebie najlepsze.

4. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Używaj tylko produktów sugerowanych przez lekarza okulistę. Nie zastępuj produktów do pielęgnacji soczewek, nawet tej samej marki, bez uprzedniego sprawdzenia z lekarzem. Rozwiązanie, które posiadasz, zostało wybrane specjalnie dla Twojego typu oczu i wzroku, więc nie rób założeń opartych na szeroko zdefiniowanych etykietach opakowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.