Fotele biurowe na bolący kręgosłup – co warto wybrać?

Wielogodzinna praca przy komputerze może powodować bóle pleców i kręgosłupa. Aby temu zapobiec, a jednocześnie ochronić własne zdrowie oraz zwiększyć komfort i wydajność pracy, dobrze jest pamiętać o ergonomii, a w szczególności o wygodnym krześle biurowym. To właśnie na krzesłach biurowych skupimy się poniżej. Zapraszamy do lektury!

Fotele ergonomiczne – na co zwrócić uwagę?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy całe mnóstwo różnego typu foteli. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby wybrać wygodny fotel biurowy, dzięki któremu zminimalizujemy dolegliwości bólowe?

knee-1406964_640

  1. Oparcie ‒ dobrze wyprofilowane oparcie to niezwykle ważna kwestia. Oparcie musi zapewniać prawidłowe podparcie dla kręgosłupa, powinno więc być wyprofilowane, zaleca się, aby było odchylone o około 10-15 stopni. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu z regulowaną wysokością, głębokością i kątem nachylenia oparcia. Takie funkcje umożliwiają dopasowanie oparcia do indywidualnych potrzeb.
  2. Siedzisko ‒ istotne, by siedzisko było wygodne i miało optymalną głębokość, powinno też mieć zaokrąglone brzegi i być delikatnie pochylone w dół. Podczas siedzenia na fotelu kolana powinny tworzyć kąt 90 stopni. Odpowiednio dobrane siedzisko  z pewnością będzie ukojeniem dla bolących pleców.
  3. Regulacja wysokości ‒ krzesło biurowe powinno być wyposażone w opcję regulacji wysokości. Ów parametr jest niezwykle ważny ‒ zbyt wysokie lub za niskie siedzisko w znacznym stopniu odbije się na naszym zdrowiu i komforcie pracy.
  4. Kółka vs płozy — wybierać możemy między fotelami obrotowymi oraz fotelami na płozach. Fotele obrotowe umożliwiają wykonywanie nieskrępowanych ruchów, fotele na płozach są natomiast bardziej stabilne.
  5. Zagłówek ‒ warto skusić się na fotel z regulowanym zagłówkiem, który będzie stanowił podparcie dla głowy i karku.
  6. Podłokietniki  ‒ podłokietniki są oparciem dla przedramion i obciążają nadgarstki, najlepiej jeśli dany model będzie wyposażony w podłokietniki regulowane przód tył i góra dół.

Szeroka oferta foteli ‒ Fotele Warszawa

 

Dobrze dobrany fotel biurowy zminimalizuje spowodowane długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji bóle pleców i kręgosłupa, zmniejszy napięcie mięśniowe oraz ryzyko schorzeń kręgosłupa. Warto więc przeanalizować wszystkie parametry i wybrać ergonomiczny model, który będzie nam służył przez całe lata. Wygodny fotel to niezbędny mebel zarówno w biurze, w gabinecie bądź firmie, jak również w domowym zaciszu.

Szeroką ofertę ergonomicznych foteli i krzeseł biurowych przygotowała firma Fotele Warszawa. Wśród licznych propozycji znajdziemy ergonomiczne fotele biurowe z opcją regulacji wielu parametrów, w wielu stylach i kolorach. W przypadku problemów z wyborem nasz obsługi klienta służy radą i pomocą.

Wielu z nas na krześle biurowym spędza kilka godzin dziennie, warto więc w trosce o własne zdrowie zadbać o to, by dane krzesło było ergonomiczne i wygodne. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.