Prezenty biznesowe – jakie będą odpowiednie na różnych stanowiskach?

Prezenty wręczamy nie tylko w życiu prywatnym, ale również w życiu zawodowym. Wręczanie podarunków jest w dobrym tonie nie tylko w razie urodzin lub imienin szefa czy uroczystości pracowniczej, ale również w przypadku spotkań z kluczowymi klientami, kontrahentami oraz innymi pracownikami firm, z którymi współpracujemy na co dzień.

Rodzaj prezentów biznesowych jest uzależniony od wielu czynników. Wszystko zależy od tego, jakim firma dysponuje budżetem na takie okoliczności, a także, czy spotkanie jest z osobą decyzyjną czy może z pracownikiem firmy. Inne prezenty wręcza się w sytuacji spotkań face to face pomiędzy prezesami firm, a zupełnie inne, gdy to pracownicy spotykają się z innymi przedstawicielami branży. Na takie okoliczności firma powinna mieć specjalne zestawy prezentowe, najlepiej drobne upominki kojarzące się z daną marką. Mogą to być drobne gadżety, zestawy długopisów i kalendarzy firmowych. Można też postawić na produkty oferowane przez firmę, o ile wpisują się one w kategorie ciekawych prezentów. Wybór jest spory, warto więc go nieco przemyśleć i nie organizować takich podarunków na ostatnią chwilę.

Prezenty oryginalne i niebanalne

Fabulosa.plJeśli szukamy ciekawych prezentów biznesowych, warto stawiać przede wszystkim na jakość wykonania, dobry styl i estetykę. Z pewnością nikomu nie spodobają się tanie, słabej jakości produkty, bez względu na to, czy będzie to pudełko czekoladek czy może coś z elektroniki. Jeśli firmy nie stać na drogie prezenty, powinna wręczać tanie, ale takie, które kojarzą się z prestiżem i elegancją. Warto również zadbać o odpowiednią oprawę prezentów. Można w tym celu zamówić indywidualne torebki na prezenty z logo firmy czy jej identyfikacją wizualną. Dobrze sprawdzają się też eleganckie pudełka, między innymi drewniane, które mogą być świetną oprawą dla wielu różnych produktów. Świetnym rozwiązaniem w przypadku prezentów biznesowych mogą być również przedmioty z indywidualnym grawerem, przygotowanym specjalnie na daną okazję. Wtedy osoba obdarowana na pewno będzie zadowolona z podarunku. W wielu przypadkach dobrym pomysłem są także ramki na zdjęcia czy obrazy lub plakaty, które mogą ozdobić firmowe ściany. W tej kwestii warto znaleźć dobrej jakości wywoływanie zdjęć online, które pozwoli na przygotowanie zdjęć na odpowiednio dobrym poziomie.

Po co w ogóle dawać prezenty biznesowe?

Podarunek, który wręcza się najczęściej na początku spotkania biznesowego to przedmiot, który ma przede wszystkim przełamać lody, być oznaką elegancji, kultury i dobrych praktyk panujących w danej firmie. Pamiętajmy jednak, by takie prezenty były dopasowane i nie budziły żadnych etycznych wątpliwości. Jeśli wręczamy bardzo drogi prezent przedstawicielowi firmy, z którą chcemy współpracować lub komuś, od kogo zależy ważna dla naszej firmy decyzja, nie zawsze będzie to dobrze odebrane. Drogie i bardzo wyszukane prezenty mogą niektórym osobom kojarzyć się z próbą przekupstwa czy wpływania na osoby decyzyjne. Pamiętajmy więc, by zachować umiar i zdrowy rozsądek w przypadku poszukiwania prezentów dla potencjalnych partnerów biznesowych czy kontrahentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.