Biznes to nie tylko konkurowanie na rynku

Działania BNI Polska dowodzą doskonale, że prowadzenie biznesu nie musi wcale kojarzyć się tylko z konkurowaniem na rynku z innymi podmiotami. Okazuje się, że warto nawiązywać współpracę i korzystać ze wzajemnych rekomendacji.

Silne i długotrwałe relacje biznesowe mogą być kluczowe dla prowadzenia firmy – dowodzi BNI Polska i przekonuje, że strategia oparta na marketingu rekomendacji jest niezwykle skuteczna. Organizacja ta bazuje na swoim ogromnym doświadczeniu – na świecie działa już od 31 lat i obecna jest na wszystkich kontynentach. Dla swoich członków i gości organizuje również regularne szkolenia. Jedno z nich odbędzie się w Krakowie 4 października.

Szkolenie dla MSP

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią 99% wszystkich firm funkcjonujących w Polsce. Jednocześnie sektor ten generuje 18% naszego PKB, 35% przychodów państwa i zapewnia 40% miejsc pracy w gospodarce (źródło: http://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/pl_msp_banking2014.pdf). Jak widać, znaczenie sektora MSP dla Polski jest bardzo istotne. Warto dodać, że podobną rolę małe i średnie firmy odgrywają w większości rozwiniętych gospodarek, a szczególnie na europejskim rynku. Nic dziwnego, że również BNI Polska ze szczególną troską wspiera przedsiębiorców MSP. To właśnie głównie dla nich odbędzie się szkolenie 4 października w krakowskim Best Western Plus Q Hotel na ul. Wygrana 6 o godzinie 16:45.

Celem szkolenia jest nauczenie przedsiębiorców, jak skutecznie działać w BNI i jak najlepiej wykorzystać swoje członkostwo w tej organizacji, żeby zwiększyć swój potencjał biznesowy. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, w jaki sposób przygotować i wygłosić prezentację 60-sekundową oraz 10-minutową, jak przekazywać rekomendację, jak skutecznie zapraszać gości na spotkania BNI. Będzie również mowa o interpretowaniu i wykorzystywaniu zasad BNI, o spotkaniach jeden na jeden z członkami. Zostanie poruszonych również wiele innych przydatnych tematów, a przy okazji będzie można poznać członków innych grup roboczych.

Rekomendacje wspierają biznes

O sile rekomendacji w biznesie szybko przekonują się przedsiębiorcy korzystający z takiej formy współpracy. Nie od dziś wiadomo przecież, że zaufanie i wiarygodność to istotne aspekty w świecie biznesu. Robienie interesów z nieznanym nikomu kontrahentem często naznaczone jest ostrożnością i ograniczonym zaufaniem, co często przeszkadza w rozwoju takiego przedsiębiorstwa. Rozumieli to doskonale twórcy BNI, dlatego postawili na biznesowe rekomendacje, na budowanie trwałych relacji, edukację, ale także na odpowiedzialność w biznesie. Te wartości podziela coraz więcej przedsiębiorców – BNI ma już 190 tys. członków w 69 krajach.

BNI kieruje się zasadą „dający dostaje” (Givers Gain). Żeby zyskać w biznesie i rozwinąć działalność, trzeba dać również coś od siebie – może to być na przykład rekomendacja. Jej siła w świecie biznesu jest większa niż wielu osobom się wydaje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.