Biznes z odzysku – otwieramy komis meblowy

Każdy z nas potrafi bez namysłu wymienić co najmniej kilka znanych marek meblowych, które zna chociażby z telewizyjnych reklam. Rzeczywiście na polskim rynku działa kilka znanych firm zajmujących się sprzedażą mebli, jednak coraz więcej ludzi szuka źródeł oryginalnych, ciekawych mebli w atrakcyjnych cenach. Z tego względu pole do popisu mają właściciele komisów meblowych, a także osoby zastanawiające się nad prowadzeniem takiego biznesu w branży meblowej.

Od czego zacząć własny biznes meblowy?

Prowadzenie biznesu meblowego to ciekawy, dość intratny biznes, jednak do jego prowadzenia powinniśmy posiadać umiejętności oraz predyspozycje. Branża meblowa, podobnie jak inne ulega zmiennym modom, a dodatkowo decydując się na prowadzenie komisu należy umieć wycenić każdy z mebli w korzystny dla siebie sposób. Prowadząc komis dobrze jest również mieć umiejętność wyszukiwania prawdziwych „perełek” meblowych, które w tradycyjnych sklepach są trudno dostępne lub wręcz są meblowymi „białymi krukami”. Dzięki temu właściciele komisów meblowych nie będą narzekać na brak klientów.

Powody powodzenia komisów meblowych

Nie ma co kryć- ludzie wybierają komisy meblowe, ponieważ są tańszą alternatywą zwykłych sklepów meblowych. Komisy meblowe są doskonałym miejscem, w którym można dokonać zamiany mebli, kiedy to nasze dotychczasowe wyposażenie domu zwyczajnie nam się znudzi. Dlatego też osoby szukające tańszej alternatywy do domowego wyposażeni, z czego korzystają głównie osoby młode. Decydując się na skorzystanie z oferty komisu meblowego możemy być pewni, że oprócz atrakcyjnych cen znajdziemy oryginalne modele mebli, których normalnie nie znajdziemy już w stacjonarnych sklepach meblowych.

Jak rozpocząć działalność swojego komisu meblowego?

Od strony formalnej założenie i prowadzenie komisu meblowego nie odbiega od założenia przedsiębiorstwa o innym profilu. Decydując się jednak na własny komis z meblami należy przede wszystkim określić kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim warto określić, jakiego rodzaju meble będziemy mieć w swoim komisie. Można mieć w swoim asortymencie meble do całego domu lub określić jeden rodzaj mebli, jakimi będziemy się zajmować. Często znaleźć można sklepy, również komisy, specjalizujące się w meblach kuchennych, wypoczynkowych czy do sypialni. Często również w asortymencie komisów meblowych znaleźć można meble drewniane czy meble stylizowane na stare, dzięki czemu znaleźć można prawdziwe „perełki” meblowe.

Oprócz sklepu stacjonarnego warto jest postawić również na działalność w Internecie, dzięki czemu zwiększymy ilość swoich klientów. Na każdym etapie działalności nie zapominajmy o reklamie, która według porzekadła jest „dźwignią handlu”. Choć wedle statystyk największy ruch w komisach meblowych odnotowuje się w miesiącach letnich, kiedy to ludzie szukają tanich mebli do domków działkowych, można podnieść zainteresowanie swoim asortymentem, co zapewni zarówno zadowolenie klientów, jak i większe zarobki dla właściciela.

Autorem poradnika jest firma Lanomeble.pl – łóżko piętrowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.