Biznesplan na gabinet stomatologiczny – jak powinien wyglądać?

Otwarcie własnego gabinetu stomatologicznego to cel wielu lekarzy dentystów, którzy chcą być niezależni i pracować na własny rachunek. Zanim jednak zaczną przyjmować pacjentów, konieczne jest przygotowanie dobrego biznesplanu, a następnie działanie zgodnie z jego ustaleniami. Podobnie, jak inne rodzaje działalności, także gabinet stomatologiczny musi być już od początku właściwie przygotowany.

W biznesplanie gabinetu stomatologicznego powinny znaleźć się wszystkie aspekty przyszłej działalności. Trzeba więc dokładnie zawrzeć, jakie usługi będą znajdowały się w ofercie firmy, jak wielu pacjentów będzie można przyjąć w skali tygodnia i miesiąca, a co za tym idzie – można mniej więcej oszacować, jakie będą przychody z działalności. Planując otwarcie gabinetu należy również zadbać o jego właściwe wyposażenie. Koszty zakupu różnych urządzeń i akcesoriów niezbędnych do pracy powinny także znaleźć się w biznesplanie. Ważna jest również dobra strategia, jeśli chodzi o informowanie pacjentów o rodzaju, zakresie oraz miejscu wykonywania usług.

Biznesplan przyda się przy kredycie

dobry endokrynolog gdyniaOtwarcie gabinetu stomatologicznego wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, które trzeba ponieść już na starcie. Zakup urządzeń i akcesoriów, a także wyposażenia gabinetu to często koszt nawet kilkuset tysięcy złotych. Konieczne jest również wynajęcie pomieszczenia, wykonanie w nim remontu i dopasowanie do konkretnych potrzeb stomatologa i jego pacjentów. Jest to spory wydatek, który nie zawsze jest możliwy do zrealizowania jedynie przy pomocy oszczędności. Stomatolodzy, którzy otwierają własne gabinety, często posiłkują się kredytami bankowymi na start, które pozwalają na sfinansowanie wszystkiego na początku. Aby otrzymać taki kredyt, konieczny jest dobry biznesplan, który przyda się przy weryfikacji wniosku. Bank musi bowiem mieć pewność, że udziela kredytowania na działalność, która faktycznie będzie dobrze prosperowała, a co za tym idzie – spłata kredytu nie będzie obciążeniem dla przedsiębiorcy.

Powiedz pacjentom, że istniejesz

Już na starcie działalności gabinetu stomatologicznego warto wykonać dobrą, profesjonalną stronę internetową, na której znajdą się wszystkie informacje na temat zabiegów i usług realizowanych w gabinecie, kompetencji i doświadczenia stomatologów. Wiele gabinetów prowadzi również internetowe kalendarze wizyt na swoich stronach. W tej kwestii warto postawić na profesjonalne rozwiązania, a także na odpowiednie pozycjonowanie. Dzięki temu pacjenci, których interesuje stomatolog Ursynów bądź dentysta w innej lokalizacji, będą mogli szybko trafić na stronę właściwego stomatologa. Warto pamiętać, że usługi stomatologiczne w danym gabinecie mogą cieszyć się większą lub mniejszą popularnością w zależności od poziomu usług, a także podejścia stomatologa do pacjenta.

Pacjenci zwracają uwagę nie tylko na lokalizację czy wyposażenie oraz na cennik usług, ale również na to, czy stomatolog ma odpowiednie podejście, potrafi wyjaśnić pacjentowi wszystkie wątpliwości, doradzić wybór właściwej formy leczenia. Stomatolodzy, których jakość usług jest na średnim poziomie, a wykonane zabiegi nie do końca przekładają się na komfort życia pacjentów, raczej nie cieszą się dobrymi opiniami nawet wtedy, gdy mają świetnie wyposażony gabinet czy bardzo konkurencyjne ceny. W stomatologii na pierwszym miejscu jest przede wszystkim jakość usług, która jest dosyć szybko weryfikowana przez pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.