Czym jest audyt fotowoltaiczny i co powinien zawierać?

Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie rozwiązania ekonomiczne i ekologiczne. Ciekawym przykładem instalacji, które coraz częściej trafiają na nasze dachy i posesje, są panele fotowoltaiczne. Zamieniają one energię słoneczną na energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne można zamontować praktycznie wszędzie, gdzie mamy dostęp do energii słonecznej. Najczęściej znajdują się one na dachu, dzięki czemu pracują sprawnie, a jednocześnie nie zajmują miejsca na posesji. Instalacje powinny być umieszczone pod odpowiednim kątem, mieć odpowiednią powierzchnię. Inne wielkości instalacji potrzebuje bowiem niewielki budynek jednorodzinny, a zupełnie innej duże przedsiębiorstwo z o wiele większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Warto najpierw zrobić dobrą kalkulację

Przed podjęciem decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej, najpierw trzeba zrobić odpowiednie kalkulacje. Na początku trzeba dokładnie policzyć, ile w skali na przykład roku wydajemy na energię elektryczną. Następnie należy dobrać taką wielkość instalacji, która w stu procentach zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną. Panele należy prawidłowo zamontować pod właściwym kątem, muszą być one też skierowane jak najbardziej na południe, gdyż wtedy pada na nie najwięcej słońca. Warto tu podkreślić, że instalacja działa i produkuje energię także w pochmurne dni, gdy nie ma słońca. Wtedy działa ona jednak nieco słabiej i być może trzeba się będzie posiłkować energią elektryczną z konwencjonalnych źródeł. Instalując panele fotowoltaiczne nie należy więc od razu zrywać wszelkich umów z elektrownią. Można natomiast mieć pewność, że rachunki za energię ulegną znaczącemu obniżeniu.

Kiedy potrzebny jest audyt fotowoltaiczny?

Przed podjęciem decyzji o montażu paneli konieczne jest przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego (więcej na stronie http://sunergo.pl/audyt-fotowoltaiczny/). Pozwala on określić, czy inwestycja w instalacje faktycznie będzie opłacalna i przyniesie inwestorowi odpowiednie korzyści. Każdy audyt powinien być przeprowadzony na podstawie wywiadu z inwestorem, dzięki czemu audytor uzyskuje informacje na temat jego oczekiwań. Na tej podstawie ustalana jest odpowiednia moc i położenie paneli, a także ustala się, gdzie powinny się one znajdować i czy faktycznie będą rozwiązaniem opłacalnym.

Trzeba również pamiętać, ze każdy audyt fotowoltaiczny powinien być przeprowadzony przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedze, umiejętności oraz uprawnienia. SunErgo – profesjonaliści w dziedzinie fotowoltaiki to doświadczona, sprawdzona i renomowana firma, która od lat zajmuje się fachowym montażem paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych oraz na obiektach użyteczności publicznej. Wybierając wykonawcę instalacji warto decydować się przede wszystkim na usługi fachowców, a nie na niesprawdzoną firmę, która oferuje tańsze wykonanie i montaż. Im wyższa jakość usług, tym większa pewność, że instalacja będzie działała niezawodnie i bezawaryjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.