Jak wyczyścić ekran LED?

Postęp technologiczny spowodował, że sprzęt elektroniczny staje się coraz tańszy i jest ogólnodostępny. Z tego powodu w naszych domach coraz częściej jesteśmy w stanie znaleźć niezwykle wygodne w użyciu ekrany LED. Wpływa to bezpośrednio również na wielkość naszych ekranów. Nierzadko decydujemy się na wielkie rozwiązania, które skutecznie dekorują ścianę sypialni czy salonu. Ogromny ekran jest jednak łatwo podatny na wszelkie zabrudzenia. Nieprawidłowe czyszczenie może bowiem spowodować nieodwracalne uszkodzenia, które znacznie wpłyną na komfort użytkowania. Zatem jak prawidłowo czyścić ekrany LED? Zanim do tego przejdziemy zastanówmy się, czego nie wolno robić! Zapraszam do dzisiejszego artykułu!

Czego powinniśmy unikać?

Przede wszystkim do czyszczenia ekranów LED nie wolno używać ręczników papierowych. Mogą one rysować powierzchnię. Nie powinniśmy również stosować środków chemicznych ani płynów do tego nieprzeznaczonych. Odpowiednich preparatów nie wolno również nakładać bezpośrednio na ekran. Jeżeli decydujesz się na czyszczenie ekrany za pomocą wody – rób to poprzez wilgotną szmatkę. Upewnij się, że woda nie dostała się do środka ekranu lub czy ekran nie jest mokry. Pamiętaj o tym, aby sprzęt odłączyć od zasilania przed rozpoczęciem czyszczenia gdyż może nam grozić pożar lub porażenie prądem. Jeżeli to już mamy wyjaśnione – przejdź do zaleceń czyszczenia ekranu LED.

Jak prawidłowo czyścić ekran LED?

Najlepszym tutaj rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego zestawu do czyszczenia ekranów. Taki zestaw zawiera specjalną, delikatną ściereczkę i płyn w areozolu. Płynu nie wolno rozprowadzać bezpośrednio na ekranie! Należy najpierw spryskać szmatkę i następnie delikatnie, okrężnym ruchem czyścić zabrudzenia do momentu ich zniknięcia. Jeżeli nie posiadasz takiego zestawu dobrym wyjściem może być miękka, czysta i sucha szmatka, która nie pozostawia włókien. Oczywiście nie można zapominać o wcześniejszym odłączeniu sprzętu od źródła prądu, gdyż w przeciwnym razie grozi nam porażenie lub pożar.

Oczywiście zawsze należy odnosić się do zaleceń producenta, które zazwyczaj umieszczone są w instrukcji. Konkretny sprzęt może wymagać konkretnych zabiegów czyszczenia – dlatego nie warto tego faktu ignorować!

Jak widać czyszczenie ekranu wcale nie jest czynnością skomplikowaną. Można tego dokonać za pomocą tylko i wyłącznie szmatki nasączonej wodą. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego nie wykonuj zabiegów czyszczenia przy podłączonym do prądu sprzęcie!

Jeden komentarz dla wpisu: “Jak wyczyścić ekran LED?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.