Która firma pożyczy najszybciej?

Firmy pozabankowe często zachwalają swoje oferty jako “pożyczki w 15 minut”, jednak udzielenie popularnej chwilówki w tak krótkim czasie często nie jest możliwe – od czego to zależy?

Najszybsza pożyczka

Czas otrzymania pożyczki wynoszący 15 minut dotyczy najczęściej sytuacji, w której pożyczkobiorca ma konto w banku który pokrywa się z bankiem firmy pożyczkowej. Należy zaznaczyć, iż każda firma ma konta bankowe w kilku największych bankach, właśnie w tym celu, aby umożliwić jak największej liczbie klientów ekspresową wypłatę.

Co jednak w przypadku, gdy posiada się konto w dość mało popularnym banku – czy wówczas nie ma szans na otrzymanie pożyczki ekspresowo? W sporej liczbie firm niestety nie, jednak kilka serwisów pożyczkowych wdrożyło weryfikację danych i wypłatę środków poprzez zewnętrzne systemy płatności/weryfikacji. Nie jest wówczas wymagane wykonywanie tzw. przelewu weryfikacyjnego – uwierzytelnienie następuje poprzez zalogowanie się na konto swoje bankowe przy włączonej specjalnej aplikacji, która pobiera informacje na temat właściciela rachunku i przesyła je firmie pożyczkowej.

Natomiast sama wypłata następuje przez np. Przelewy24 (w serwisach takich jak Kredito24, Wonga) – system szybkich płatności. Przy takim rozwiązaniu, w większości banków można spodziewać się księgowania środków w czasie kilkunastu minut (część banków obsługuje takie systemy w trybie 24/7, część w określonych dniach i godzinach).

Jak widać, wybranie odpowiedniej oferty pod tym względem może sprawić, iż otrzymanie pożyczki online potrwa faktycznie 15 minut. Więcej informacji o tym aspekcie pożyczek znajdziesz w artykule na chwilowki-online.org/pozyczki-w-15-minut.

Najszybsza pożyczka nie oznacza najlepszej

Przy wyborze pożyczkodawcy nie warto kierować się tylko tym kryterium (a przynajmniej nie powinien to być przesądzający aspekt) – uwagę należy poświęcić przede wszystkim kosztom oraz warunkom umowy. Analiza tego, na jakich warunkach jest zaciągana pożyczka sprawi, iż nic nas nie ma prawa zaskoczyć, a tym samym pożyczka nie powinna być problemem. Argument pieniędzy dostępnych “od ręki” jest cenny zwłaszcza dla osób które potrzebują środków na nagły, niespodziewany wydatek, jednak nie powinien on zaburzać chłodnej kalkulacji.


artykuł reklamowy

Jeden komentarz dla wpisu: “Która firma pożyczy najszybciej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.