Kim jest marszand? Sprzedawca sztuki w nowoczesnym wydaniu

Marszand inaczej handlarz dziełami sztuki łączy kolekcjonerów, muzea i artystów, pośrednicząc w sprzedaży dzieł sztuki lub kupując i sprzedając dzieła sztuki. Wielu marszandów posiada galerie wystawiające i sprzedające dzieła sztuki, jak https://www.advena-art.com/.

Kim jest marszand?

Mówiąc najprościej, marszand pośredniczy w sprzedaży dzieł sztuki i/lub kupuje i sprzedaje dzieła sztuki. Zwykle specjalizuje się w konkretnym okresie lub gatunku sztuki, takim jak sztuka współczesna lub impresjonistyczna, i może odgrywać ważną rolę w ulepszaniu profili obiecujących artystów. Marszandzi zdobywają dogłębną wiedzę na temat swojej specjalności, zapoznając się z artystami w tej dziedzinie oraz kolekcjonerami i muzeami specjalizującymi się w sztuce, którą pośredniczą lub sprzedają.

Podczas gdy wielu marszandów posiada galerie, nie wszyscy to robią i nie jest to wymagane, aby wejść do zawodu.

Jak działa marszand?

Marszand wykorzystuje swoją rozległą wiedzę o sztuce i świecie sztuki, aby znajdować i nabywać dzieła sztuki. Może sprzedawać te dzieła kolekcjonerom i muzeom z zyskiem lub działać jako pośrednik między artystami a tymi stronami w celu ułatwienia sprzedaży. Handlarze dzieł sztuki spędzają dużo czasu na zadaniach takich jak:

  • nawiązywanie kontaktów,

  • uczestnictwie w wernisażach sztuki,

  • kultywowaniu kontaktów w świecie sztuki.

Jeśli są właścicielami galerii, poświęcają też czas na prace administracyjne związane z prowadzeniem firmy. Wielu marszandów ma partnerów biznesowych, którzy zapewniają kapitał potrzebny do otwarcia galerii, podczas gdy handlarz dziełami sztuki wykorzystuje ich znajomości do obsługi artystycznej strony biznesu.

Wymagania dla handlarza dziełami sztuki

WiadomościHandlarze dziełami sztuki często mają stopnie naukowe z historii sztuki lub sztuk pięknych. Mogą zacząć jako artyści i przejść do sprzedaży lub zacząć od stanowiska na poziomie podstawowym w galerii, muzeum lub domu aukcyjnym. Z biegiem czasu rozwijają kontakty i wiedzę, których potrzebują, aby rozpocząć pracę jako handlarz dziełami sztuki.

Według właściciela galerii i marszanda – każdy handlarz potrzebuje dwóch rzeczy: dobrego oka, czyli zdolności wizualnej identyfikacji artystów i jakości, oraz ducha przedsiębiorczości. Znalezienie odpowiednich obrazów do zaoferowania swoim klientom jest priorytetem dealera. Zwykle, jeśli wybierzesz właściwie – to znaczy wybierzesz dzieło, które sam byś kupił, które jest w dobrym stanie i ma wartość – wtedy obraz sam się sprzeda.

Wiedza o tym, jak wygląda ten rodzaj malarstwa, wymaga dobrego oka. Musisz być w stanie odróżnić prace wysokiej jakości od prac takich sobie. rawie każdy może odwiedzać muzea, aby porównywać dzieła sztuki lub czytać książki o życiu i obrazach artystów. Trening oka może zająć trochę czasu, ale jest to coś, co z czasem będzie się wykładniczo poprawiać. Jeśli chodzi o ducha przedsiębiorczości – jest to wspólny mianownik wśród odnoszących sukcesy marszandów. Zresztą sami klienci chcą mieć pewność, że handlarze dziełami sztuki, z którymi współpracują, cieszą się dobrą reputacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.