Oferty pracy dla uczniów i studentów

Uczniowie i studenci to spora grupa osób, chcących pracować najczęściej dodatkowo lub sezonowo. Na jakie oferty zatrudnienia mogą liczyć?

Jaka praca dla uczniów

Uczniowie szkół średnich moją liczyć na oferty pracy, które nie wymagają ogromnej wiedzy i doświadczenia. Są to stanowiska związane z porządkowaniem przestrzeni, zbieraniem sezonowych owoców, inwentaryzacją towarów w sklepach. Wielu z nich może liczyć również na zatrudnienie w gastronomii, jako dostawcy cateringu, czy pomoc w obsłudze imprez sportowych i kulturalnych. Mimo że pierwsza praca może nie będzie pracą marzeń, to z pewnością stanie się cennym przetarciem szlaków w precyzowaniu dalszych planów i zastrzykiem gotówki, np. na studia czy wakacje.

Praca dla studentów

Praca dla uczniów to również dobra inspiracja na zatrudnienie wśród studentów. Oprócz tego, poleca się im poszukiwania pracy, stażu lub praktyk, związanych z profilem zawodowym. Dzięki temu zdobędą też cenne doświadczenie, które zaprocentuje później na rynku pracy. Np. studenci pedagogiki mogą podjąć się opieki nad dziećmi lub starszymi. Z kolei studenci AWF mogą rozpocząć pracę w klubach fitness, a graficy w agencjach marketingowych. Dzięki temu można wzbogacić swoje portfolio lub zdobyć referencje, które przydadzą się w kolejnych aplikacjach na powiązane stanowiska pracy.

Gdzie znaleźć pracę dla uczniów i studentów?

Uczniowie i studenci najczęściej szukają pracy w internecie. Nie tylko na portalach ogłoszeniowych jak Pracuj.pl, ale również w różnych grupach społecznościowych. Szukanie online ma tę zaletę, że poprzez filtry, można jak najlepiej dopasować dane oferty pracy do indywidualnych potrzeb. Poza tym, szybko sprawdzisz opinie o danej firmie i rzeczywistych warunkach pracy.
Uczniowie i studenci stanowią ważną grupę osób zatrudnionych w wielu branżach na różnorodnych stanowiskach. Z pewnością ich pierwsze doświadczenia zawodowe w mniejszym lub większym stopniu przełożą się na dalszy rozwój kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.