Pożyczka z komornikiem – to da się zrobić!

Możesz zatrzymać komorników, którzy przybywają do twojego domu, by odzyskać dług w dobrach materialnych – jeśli zapłacisz dług w całości. Jeśli nie możesz spłacić swojego zadłużenia w całości, możesz skorzystać z innych opcji – zależy to od Twojego budżetu i okoliczności, ale zwykle pożyczka z komornikiem też jest opcją – jeśli zrobisz odpowiednie rozeznanie na rynku.

Możesz zapytać komorników, czy możesz:

  • zapłacić większość długów za jednym zamachem, jeśli możesz sobie na to pozwolić

  • skonfiguruj płatność, jeśli możesz pozwolić sobie na małe regularne płatności

Nawet jeśli twoja oferta zostanie odrzucona, powinieneś spróbować zapłacić. Może to ułatwić negocjacje z komornikami, ponieważ widzą, że chcesz zapłacić. Nawet jeśli komornicy są już w twoim domu, nie jest za późno, aby długi zapłacić. To powstrzyma ich od zabrania Twoich rzeczy i będziesz w stanie uniknąć płacenia dodatkowych opłat.

Jeśli komornicy wejdą do twojego domu i nie możesz sobie pozwolić na spłatę swojego długu, będziesz musiał zwykle zawrzeć tzw. porozumienie w sprawie towarów kontrolowanych. Oznacza to, że zgadzasz się na plan spłaty i zapłacisz komornikom odpowiednio ustaloną opłatę.

Jeśli masz problemy ze swoimi długami, skontaktuj się z najbliższą radą obywatelską, aby dowiedzieć się, jak inaczej możesz poradzić sobie z długiem. Dowiedz się więcej o uzyskiwaniu pomocy związanej z zadłużeniem na https://centrumpozyczek24h.pl/pozyczki-z-komornikiem. Komornicy muszą dać ci dodatkowy czas i wsparcie, abyś mógł poradzić sobie z długiem, jeśli jesteś w ciężkiej sytuacji finansowej. Sprawdź dodatkowe zasady, które powinni stosować komornicy, jeśli:

  • jesteś niepełnosprawny lub poważnie chory

  • masz problemy ze zdrowiem psychicznym

  • masz dzieci lub jesteś w ciąży

  • mają mniej niż 18 lat lub więcej niż 65 lat

  • jesteś w stresującej sytuacji, takiej jak niedawna żałoba lub bezrobocie

Jeśli nie możesz spłacić całego długu, ale możesz zapłacić większość tego, co jesteś winien w jednej płatności, zadzwoń do komorników, aby zapytać ich, czy akceptują obniżoną płatność. Mogą przyjąć twoją ofertę, ponieważ szybciej spłacą dług, nawet jeśli nie dostaną wszystkich pieniędzy.

Możesz znaleźć dane kontaktowe komornika we wszystkich listach, które ci przysłali na temat długu. Dzwonienie do nich to najszybszy sposób na nawiązanie kontaktu. Najlepiej zapłacić kartą bankową lub czekiem, aby mieć dokumentację. Poproś także komorników o przesłanie paragonu, gdy zapłacisz – ważne jest, aby uzyskać to na wypadek, gdybyś później musiał udowodnić, że zapłaciłeś.

Dokonywanie uzgodnień co do płatności

Możesz zaproponować spłatę swojego zadłużenia w regularnych tygodniowych lub miesięcznych kwotach, zamiast płacić wszystko od razu. Będziesz miał większą szansę, aby komornicy przyjęli Twoją ofertę, jeśli jest realistyczna i niedroga.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy ustalaniu płatności

Zadzwoń do komorników, aby poprosić ich o wstrzymanie sprawy. Jeśli zgodzą się zawiesić twoją sprawę – da ci to czas na ustalenie, ile możesz zapłacić. Nie muszą zgodzić się na wstrzymanie sprawy, chyba że jesteś w jednej z szczególnych sytuacji wymienionych powyżej. Sprawdź, jak udowodnić, że tak jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.