Praca na wakacje

Każde wakacje niestety pochłaniają pieniądze. Aby owe wakacje spędzić w ciekawy sposób, dokładnie taki jaki sobie zaplanowaliśmy, najczęściej niezbędne nam będą pewne środki finansowe.

A co się dalej z tym wiąże, dla zdobycia pieniędzy potrzebna nam będzie praca. Niestety, jeżeli się uczymy i wolny mamy jedynie okres wakacyjny, stałą i dobrą pracę, z satysfakcjonującym wynagrodzeniem, będzie nam bardzo ciężko znaleźć. Pozostają nam zatem prace dorywcze bądź sezonowe.

Możemy oczywiście zatrudnić się na plantacji truskawek i palić się w słońcu zbierając owoce. Podobno wynagrodzenie nawet nie jest takie złe, ale warunki pracy nieco ekstremalne — wszystko w zależności od pogody. Upały spalą nas na słońcu, a deszcze i burze mogą doprowadzić do szybkiego przeziębienia. Czy warto zatem ryzykować?

Inną możliwością, jest skorzystanie z biura pośrednictwa pracy. Na pewno znajdziemy jakąś dodatkową dorywczą pracę, czy to magazynie, w sklepie, bądź pracę biurową, pozostaje tylko jeden mankament. Pracujemy na przykład za stawkę godzinową 8-10 zł na rękę i tutaj mamy świadomość, że minimum 5-6 zł netto, od każdej naszej godziny, dodatkowo zarabia biuro pośrednictwa, czyli zamiast 16 zł, gdybyśmy zatrudnili się bezpośrednio, otrzymujemy połowę tej kwoty, około ośmiu złotych. W mojej opinii to dyskwalifikuje tego rodzaj pracy.

Kolejną możliwością i moim skromnym zdaniem najciekawsza oraz najlepszą, są serwisy internetowe, na których ludzie zgłaszają swoje zlecenia wykonania prostych prac. Jeżeli ktoś potrzebuje kogoś do skoszenia trawnika, umycia okien lub samochodu, wyjścia z psem, posprzątania mieszkania, odśnieżenia podjazdu bądź jeszcze innych prostych prac „domowych”, do których nie jest potrzebne specjalistyczne doświadczenie, wrzucają zlecenie na tego rodzaju portal pracy dorywczej i czekają jak ktoś się zgłosi.

Tą osobą właśnie możesz być Ty, rejestrując się na stronie wulu.pl, otrzymujesz dostęp do szeregu zleceń wstawionych przez osoby, które chętnie zapłacą za wykonanie konkretnej pracy.

Jeden komentarz dla wpisu: “Praca na wakacje

  • 30 sierpnia 2016 at 10:53
    Permalink

    Ja miałem możliwość podjąć pracę na statku wycieczkowym (coś jak na stronie https://czarteruj.com/ w zakładce Houseboat). Statek nie był duży ale praca na wodzie przez 24 godziny z małą przerwą na zejście na ląd to powiem wam fantastyczna przygoda. Nawet nie czuje się, że jest się w pracy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.