Praktyczny i elegancki, czyli wskazówki dla biznesmenów szukających skórzanego paska

Pasek skórzany to nie tylko prosty sposób na upewnienie się, że nie zostaniesz przyłapany bez spodni, ale także na to, że możesz delikatnie eksponować swój styl. Wybór odpowiedniego paska nie jest prostą sprawą – zarówno ze względów praktycznych, jak i nawet w połączeniu z dobrze przyjętymi zasadami odnoszącymi się do stylu, ale także dobrego smaku. Dobrze dobrane mogą podkreślić swój cały strój. Jeśli próbujesz założyć koszulkę lub koszulę latem – twój pasek może być dosłownie główną częścią Twojego wyglądu. Podobnie, dodanie tkanego paska może uratować prawie każdy strój przed zatopieniem się w bezkresie przeciętności.

Z drugiej strony niedopasowany skórzany pas przyciągnie wzrok z niewłaściwych powodów. Jeśli jest to niewłaściwy rozmiar, zaburzy Twoje proporcje. A jeśli ma „zabawną” klamrę, to technicznie rzecz biorąc nie jest to w rzeczywistości pasek, ale szokująca zbrodnia przeciwko modzie męskiej.

Aby Cię nie przestraszyć, opracowaliśmy przewodnik na temat tego, co być może trzeba wiedzieć, aby uzbroić się w najlepiej dopasowane to niezbędne akcesorium.

Jak wybrać pasek skórzany?

Paski są jednym z tych rzadkich elementów odzieży męskiej, na które nie musisz wydawać fortuny, aby uzyskać wysoką jakość. Nie trzeba kilkunastu zwiniętych w szafie, ale wystarczy tylko kilka podstawowych, które pozwolą ci przetrwać każdą ewentualność. Postępuj zgodnie z tymi regułami, aby mądrze postąpić przy zakupie.

Jeśli chodzi o jakość pasków, zarówno użyty materiał, jak i proces produkcyjny są ważne. Skóra powinna:

  • dobrze się starzeć

  • być odporna

  • nie rozciągać się

Z tych powodów skóra pełnoziarnista jest najlepszym materiałem na klasyczne paski. Natomiast postaw na skórę nubukową po wewnętrznej stronie, która jest jedwabista w dotyku i trwała: dbałość o szczegóły nie zawsze musi być widoczna.

Spójrz na swoje stopy

To jest odzież męska – twoje akcesoria muszą się zgadzać ze sobą. Wybierając pasek, dopasuj kolor do butów, o których wiesz, że będziesz je często nosił, a następnie upewnij się, że wykończenie paska (matowe, zamszowe, itd) jest również zgodne z tym, co twoje ulubione pantofle.

Pomiary

Cienkie pasy na bok, szerokość paska powinna zawsze wynosić od jednego do półtora centymetra. Pomiar ten sprawdzi się w prawie każdym stylu spodni i da pewność, że twój pasek nie będzie szerszy. Nie jesteś Batmanem.

Dopasuj klamrę

Chociaż srebrne, złote i mosiężne odcienie są akceptowalnym wykończeniem klamry pasa, spróbuj wybrać materiał pasujący do dowolnego ciężkiego metalu, który nosisz, takiego jak zegarek lub spinki do mankietów.

Pamiętaj też, że żaden pasek nie będzie pasował na każdą okazję, więc przed zakupem zastanów się, jakie ubrania składają się na Twój odzieżowy arsenał. Oficjalny pasek jest odpowiedni dla tych, którzy spędzają wiele czasu w garniturach.

Skóra może być domyślnym materiałem na pasek, ale nie jest to jedyna opcja. Nie pomijaj bawełnianych lub tkaninowych pasków, które oferują bardziej wyluzowany, spersonalizowany look zwłaszcza przy letnich strojach casual.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://gentle-man.pl/

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.