Jak szukać nowej pracy?

Poszukiwanie nowej pracy to poważne przedsięwzięcie. Warto je dobrze zaplanować i działać według ustalonej strategii. Zwłaszcza, gdy poszukiwana jest praca marzeń, na dobrych warunkach, dająca wiele satysfakcji i przede wszystkim odpowiadająca kompetencjom, wykształceniu i zainteresowaniom. Jak szukać nowej pracy, by cieszyć się z dobrych efektów?

Określ swoje oczekiwania

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy dostępne np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl, określ swoje oczekiwania. Zastanów się, jakie zarobki będą Cię satysfakcjonowały i na jakim stanowisku chciałbyś rozwijać swoją karierę zawodową. Wypisz swoje kompetencje i cechy, które mogą okazać się przydatne w pracy. Przemyśl, które zawody pozwolą połączyć je z Twoimi zainteresowaniami i sprawdź, co w tym zakresie oferuje lokalny rynek pracy.
Pamiętaj, że im bardziej praca będzie odbiegała od Twoich zainteresowań i oczekiwań, tym szybciej stanie się źródłem frustracji i z coraz większą niechęcią będziesz podchodził do swoim obowiązków zawodowych.

Przeglądaj oferty pracodawców

Pracodawcy korzystają z różnych form poszukiwania pracowników. Ogłoszenia o naborach publikowane są m.in. w lokalnych mediach, portalach społecznościowych i serwisach tematycznych typu Pracuj.pl. Korzystając z Interenetu nie musisz zamykać się jedynie do propozycji składanych przez przedsiębiorców z Twojej miejscowości. Zobacz, jakie oferty pracy proponują firmy z innych regionów.
Szukając pracy nie ograniczaj się do przeglądania ogłoszeń w jednym miejscu. Zaglądaj wszędzie, gdzie ogłaszają się pracodawcy.

Rozmawiaj z rodziną i znajomymi

O swoich poszukiwaniach pracy rozmawiaj z rodziną i znajomymi. Pracodawcy nie zawsze korzystają z pośredników w poszukiwaniu kandydatów do pracy i o atrakcyjnych wakatach nie dowiesz się z ogłoszenia. Bardzo często korzysta się z rekomendacji zaufanych osób. To oznacza, że im szersze otoczenie będzie znało Twoje plany związane z poszukiwaniem pracy, tym większe masz szanse na jej znalezienie właśnie z polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.