Transakcja bezgotówkowa? Jej popularność rośnie!

Rozwój transakcji bezgotówkowych w Polsce trwa w najlepsze. Polacy coraz częściej sięgają po tę formę płatności. Aby wesprzeć przedsiębiorców na początku roku ruszył Program Polska Bezgotówkowa. Dowiedz się więcej!

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Czy wiesz, że Polska niebawem może stać się liderem w płatnościach bezgotówkowych? Od 2015 roku rośnie obrót bezgotówkowy. Polacy również coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe, tym samym ograniczając płatności gotówkowe. Według najnowszych badań 6/10 respondentów podaje transakcje bezgotówkowe jako preferowaną metodę płatności. Dlaczego Polacy wybierają tę formę płatności? Jako argumenty przemawiające za podają przede wszystkim wygodę, szybkość i innowacyjność.

Jakie czynniki ograniczają rozwój płatności bezgotówkowe w Polsce? Przede wszystkim brak terminali płatniczych w punktach handlowo-usługowych (najgorzej sytuacja wygląda w małych miejscowościach). Czasem dochodzi nawet do sytuacji w której potencjalny klient rezygnuje z zakupu ze względu na brak terminala płatniczego, co za tym idzie płatności bezgotówkowych. Dlaczego przedsiębiorcy nie zapewniają terminali płatniczych w swoich placówkach? Jako główną obawę podają koszty związane z abonamentem za świadczenie usług oraz zakupem samego sprzętu. Na początku roku pojawił się jednak program, który rozwiążę ten problem.

Sposób na darmowe terminale płatnicze? Program Polska Bezgotówkowa!

Dzięki inicjatywie sektora publicznego, wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz Związku Banków Polskich powstała Fundacja Polska Bezgotówkowa (która jest odpowiedzialna za Program Polska Bezgotówkowa). Dzięki temu mikro i mali przedsiębiorcy (którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystali w swoich punktach handlowo-usługowych z terminali płatniczych oraz nie mają więcej niż 5 placówek).

Po zakwalifikowaniu Program Polska Bezgotówkowa zapewnia przedsiębiorcą pokrycie kosztów związanych z zakupem sprzętu (terminal płatniczy) oraz abonamentem za świadczenie usług (Fundacja Polska Bezgotówkowa odciąż przedsiębiorcę przez 12 miesięcy). Przedsiębiorca w zależności od swoich potrzeb ma do wyboru 2 model terminali płatniczych (darmowe terminale płatnicze) – terminal standardowy oraz terminal Smart D220.  Więcej szczegółów związanych z Programem Polska Bezgotówkowa oraz informacje w jaki sposób możesz „odebrać” terminal płatniczy znajdziesz na stronie bezgotowki.pl https://bezgotowki.pl/oferta/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.