Tusze, tonery – co wybrać dla biznesowych potrzeb druku?

Zdaniem wielu z nas atramenty i tonery do drukarek to jedna z najbardziej uciążliwych rzeczy do kupienia. Czemu? Nie tylko są drogie jeśli nie trafi Ci się żadna porządna hurtownia tuszy do drukarek, ale także są dość kłopotliwe – dosłownie setki wkładów są dostępne od wielu różnych producentów i do tak samo wielkiej ilości typów drukarek.

Aby ułatwić sobie poruszanie się w często zagadkowym świecie wkładów do drukarek, przyjrzymy się typom dostępnych wkładów i przedstawimy kilka wskazówek, które najlepiej sprawdzą się w zależności od:

 • zastosowania

 • wymagań

 • typu drukarki.

Atrament i toner – jaka jest różnica?

Bez wątpienia pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć zanim zacznie Cię interesować sama hurtownia tonerów do drukarek jest różnica między tuszem a tonerem. Tutaj spojrzymy na oba, aby pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób różnią się te dwie substancje, które ma do zaoferowania każdy producent tonerów.

Wkłady atramentowe

Zawierające pewną ilość czarnego lub kolorowego ciekłego tuszu, wkłady atramentowe są używane wyłącznie w drukarkach atramentowych. Drukarki atramentowe są wyposażone w szereg wydajnych dysz atramentowych, które służą do rozpylania płynnego tuszu na stronę, gdy jest to wymagane. Atrament zawiera złożoną mieszankę pigmentów i barwników, co zapewnia bardziej dokładny kolor.

Kasety z tonerem

W istocie – toner to suchy, złożony proszek zawierający mikroskopijne cząstki z tworzywa sztucznego. Toner wykorzystywany jest w druku laserowym, przy czym proszek jest ładowany elektronicznie, podgrzewany i nakładany na papier za pomocą obracającego się bębna wewnątrz urządzenia. Ten proces pozwala na szybkie i wydajne drukowanie – szczególnie w przypadku dużych zleceń.

A więc – co jest lepsze?

Odwieczna debata na temat atramentu i tonera zależy od wielu czynników, w tym:

 • ogólnego wykorzystania

 • budżetu na druk

 • wymagań jakościowych

Zerknijmy na zalety i wady tonera i wkładów atramentowych pod względem kosztów, jakości obrazu i wydajności, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, która opcja jest dla Ciebie.

Koszt

Jeśli chodzi o początkowy koszt zakupu, wkłady atramentowe są znacznie tańsze niż lasery, przy czym średnia wymiana atramentu kosztuje raz mniej w przypadku wkładu laserowego. Można też uznać, że wkłady laserowe mają zazwyczaj znacznie większą wydajność i są w stanie wytworzyć o wiele więcej stron na kasetę niż wkład atramentowy. Tak naprawdę to zależy od twojego użycia. Jeśli drukujesz tylko sporadycznie, drukarka atramentowa prawdopodobnie będzie tańsza, jeśli drukujesz często i często, laser może okazać się najbardziej opłacalny w dłuższej perspektywie. Jeśli chcesz porównania widocznego gołym okiem – ta strona http://www.tusze-sklep.pl/tonery-i-tusze-do-drukarek może Ci się przydać.

Pamiętaj też, że jeśli zainwestujesz w najnowszą, wysokowydajną drukarkę atramentową, przekonasz się, że jej wydajność jest bardzo podobna do tej z ramienia drukarek laserowych. Ale znowu – to którą ostatecznie powinieneś wybrać zależy to od sposobu użytkowania i od tego, ile jesteś gotów wydać na nową drukarkę z najwyższej półki.

Jeden komentarz dla wpisu: “Tusze, tonery – co wybrać dla biznesowych potrzeb druku?

 • 8 marca 2019 at 07:27
  Permalink

  Każdy biznes rządzi się swoimi prawami, niektóre typy działalności nie mają wymogów co do jakości druku, a inne potrzebują wręcz krystalicznie dokładnych wydruków. Warto wtedy dołożyć do lepszego tonera.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.