Urządzamy biuro – na jakie oświetlenie się zdecydować?

Oświetlenie przestrzeni biurowej jest równie ważne, jak oświetlenie domu lub mieszkania. Warto pamiętać, by było nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale jednocześnie eleganckie i stylowe. Wiele biur zajmuje się bowiem przyjmowaniem klientów, powinny więc prezentować się ładnie i reprezentacyjnie.

We wnętrzach biurowych oświetlenie powinno być tak zaprojektowane, aby zapewniać pracownikom jak najwięcej światła. Oprócz głównych lamp na sufitach warto więc zadbać też o mniejsze lampy, które będą dodatkowo oświetlać biurka czy inne powierzchnie, przy których pracują pracownicy. Dobrym rozwiązaniem może być również oświetlenie punktowe lub profile montowane w ścianach, sufitach podwieszanych czy w meblach – ich zadaniem jest nie tylko oświetlanie przestrzeni, ale również kształtowanie nastroju we wnętrzu. Umiejętnie dobrane źródła światła mogą optycznie powiększać pomieszczenie, eksponować jego najważniejsze elementy, a ukrywać mankamenty.

Jak zmniejszyć wydatki związane z oświetleniem biura?

Oświetlenie w biurze włączone jest praktycznie przez cały czas, co oznacza wysokie koszty związane z rachunkami za prąd. Można je w dużym stopniu obniżyć, jeśli zdecydujemy się na oświetlenie ledowe. Lampy i oprawy led zapewniają odpowiednią ilość światła, a jednocześnie nie pobierają zbyt wiele energii z sieci. Zamiana zwykłych lamp na lampy led może więc od razu przełożyć się na niższe rachunki za energię elektryczną. Lampy led mają jednak szereg innych zalet – przede wszystkim dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oświetlenie ledowe może być bowiem w formie taśm led, profili, opraw oświetleniowych czy nowoczesnych lamp o ciekawym designie. Szeroki wybór i wiele możliwości to gwarancja, że bez problemu znajdziemy rozwiązanie idealne do każdego wnętrza. Warto również wspomnieć, że lampy led są o wiele bardziej trwałe i wytrzymałe niż tradycyjne źródła światła. Mogą działać bezawaryjnie nawet przez wiele lat, mają też o wiele wyższe parametry techniczne.

Oświetlenie zewnętrzne musi być odpowiednio trwałe

Jeśli planujemy dobre oświetlenie biura, warto też pamiętać o tym, że światła potrzebuje także cała posesja. Pamiętajmy więc o odpowiednich lampach z zewnątrz budynku, na elewacji. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa poruszania się, ale nie tylko. Dobrze wybrane oświetlenie może wpłynąć również na zewnętrzny wygląd budynku i tworzyć ciekawe efekty wizualne. Ciekawą propozycją może być plafon zewnętrzny, przeznaczony do zamontowania na elewacji lub w dowolnym miejscu na posesji. Zanim jednak wybierzemy konkretne oświetlenie na zewnątrz budynku, trzeba pamiętać, że musi być ono odpowiednio wytrzymałe i trwałe.

Lampy zewnętrzne są bowiem narażone na wilgoć, wodę deszczową, mróz, palące słońce, a także na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oświetlenie umieszczone na zewnątrz musi więc posiadać odpowiednie parametry techniczne i podwyższoną wytrzymałość szczególnie na wodę i mróz. Dopiero wtedy sprawdzi się jako efektowne i niezawodne źródło światła. Wybierając lampy na elewacje warto od razu postawić na dobrą jakość i sprawdzonego producenta. Wtedy można mieć pewność ich bezawaryjnego działania przez długi czas.

Zobacz również Sklep z lampami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.