Wilgoć w domu: kiedy sięgnąć po osuszacz?

Jeśli chodzi o zdrowy tryb życia, zazwyczaj staramy się, jak możemy aby nasze środowisko było wygodne i sprzyjało naszym potrzebom. Ale są rzeczy, o których nie zawsze myślimy od razu, a jedną z nich jest to, jak wilgoć może na nas wpływać… Nie jest to tylko kwestia do rozważenia, gdy wychodzisz na zewnątrz w gorący, wilgotny świat, aby móc dojść do samochodu. Wilgotność może również negatywnie wpłynąć na ciebie w twoim domu, i tutaj może pojawić się pomoc osuszacza.

Większość ludzi myśli o stworzeniach komfortu, gdy rozważa użycie osuszacza, ale korzyści i zastosowania osuszacza wykraczają daleko poza „poczucie przytulności” w domu. W rzeczywistości może być wiele innych podstawowych problemów, które należy rozwiązać, w których osuszacz poprzez osuszanie mieszkań może pomóc. Jeśli rozważasz wynajem osuszacza (zobacz tutaj: http://tech-team24.pl/wynajem-osuszaczy) warto się nieco na ten temat dowiedzieć.

Problem z wilgotnością

Być może słyszałeś o parownikach / jonizatorach i nawilżaczach używanych do dodawania wilgoci do domu. Jeśli zostanie to uznane za konieczne, co jest złego w wilgotnym otoczeniu? Przede wszystkim wszystko zależy od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Optymalny poziom wynosi około 50 procent, ponieważ jest on doskonały do ​​oddychania, ponieważ nie jest ani za suchy ani za wilgotny. To również jest wygodne. Ale kiedy poziom wilgotności wzrośnie zbyt mocno, pojawiają się inne problemy.

Problem numer jeden z nadmiarem wilgoci w środowisku polega na tym, że powoduje wzrost wielu najbardziej powszechnych alergenów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia dla każdego, ale szczególnie uciążliwe dla alergików, astmy i innych chorób związanych z oddychaniem. Należą do nich:

  • roztocza
  • pleśń
  • grzyby

Wszystkie świetnie się rozwijają w wilgotnym środowisku.

Podczas gdy część wilgoci, która nęka Twój dom, może mieć coś wspólnego z klimatem, w którym mieszkasz np. Gdańsk – tereny blisko morza są z tym związane, ale są również inne czynniki. Jeśli masz wiele urządzeń wytwarzających wilgoć – być może bierzesz długie, gorące prysznice i masz zmywarkę do naczyń, pralkę i inne – możesz mieć problemy z utrzymaniem wystarczająco suchego otoczenia, przez co potrzebne jest dodatkowe osuszanie budynków.

Co gorsza, mniejsze przestrzenie, zwłaszcza małe mieszkania, mają tendencję do zatrzymywania wilgoci. Dodaj do tego fakt, że wiele mieszkań, a nawet niektóre starsze domy mogą mieć bardzo słabą wentylację na korzyść lepszej izolacji i masz przepis na intensywną wilgotność. Dlatego powinieneś rozważyć zastosowanie i zalety osuszacza latem, a nie zimą, gdy osuszanie mieszkań jest bardziej problemowe.

Znak mówiące, że potrzebujesz osuszacza

  • Jeśli nie masz pewności, czy masz problem z nadmiarem wilgoci w swojej przestrzeni, możesz znaleźć pewne objawy, które można usunąć za pomocą osuszacza.
  • Krople wody na szkle
  • Często dochodzi do kondensacji w oknach niektórych obszarów – a nawet w całym – domu.
  • Plamy z wody na dachu domu.
  • W domu i na suficie znajdują się plamy po wodzie.
  • Słaba wentylacja

Masz pokoje o słabej wentylacji, które są bardziej wilgotne niż inne obszary domu, takie jak łazienki bez wentylatorów lub kuchnia – wtedy też osuszanie budynków może być konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.