Zadbaj o sprzęt na swojej siłowni – to się opłaca, klienci to docenią!

Jeśli posiadasz siłownię lub centrum fitness, ważne jest, aby wszystko było dobrze utrzymane, abyś mógł zaoferować swoim klientom treningi profesjonalne i pełne korzyści. Być może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale wszystkie urządzenia fitness z czasem się szybciej psują, jeśli nie będziesz ich odpowiednio pilnować.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ciężkie maszyny, które masz na swojej siłowni, czy nawet o niewielkie urządzenia – wszystko musi być utrzymane. Jest to konieczne dla właścicieli siłowni, ponieważ Twoi klienci nie będą chcieli zobaczyć znaku „chwilowo niedostępne” na sprzęcie, z którego chcą korzystać.

Co więcej, zakup nowego sprzętu fitness, czy to na siłowni, czy w centrum fitness, może być drogi. Poniżej możesz przeczytać szczegółową listę, która zawiera kilka najważniejszych wskazówek dotyczących utrzymania sprzętu fitness i przedłużenia ich użyteczności. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami najlepiej jak potrafisz i przekonaj się, jak bardzo one są pomocne.

Czystość jest kluczem!

Upewnij się, że Twój sprzęt i maszyny są czyste, ponieważ ludzie dołączają do siłowni, aby ćwiczyć, a oczywistą rzeczą, która towarzyszy spalaniu kalorii, jest pot. Upewnij się, że dostarczasz klientom małe chusteczki lub ręczniki, aby mogli wyczyścić pot po treningu. Zatrudnij profesjonalny personel do codziennego czyszczenia sprzętu i maszyn. Nawet jeśli nie czyszczą wszystkiego dokładnie każdego dnia, powinni przynajmniej z góry oczyścić sprzęt. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić profesjonalnego personelu sprzątającego, spróbuj oczyścić wszystko samemu, nawet jeśli możesz to zrobić dwa razy w tygodniu. Zamiatanie podłogi dwa do trzech razy dziennie powinno znajdować się na liście rzeczy do zrobienia.

Jeśli pozwolisz na osiadanie pyłu na posiadanym sprzęcie, pożera to jego trwałość. Dlatego zawsze wytrzyj sprzęt fitness, gdy już ktoś skończył z niego korzystać.

Dowiedz się więcej o posiadanym sprzęcie

Sprawdź instrukcje sprzętu, aby dowiedzieć się, jak często powinny być używane i jak często powinny być czyszczone. Na przykład, jeśli jakikolwiek sprzęt, który posiadasz, ma być używany tylko przez 6 godzin w sposób ciągły, upewnij się, że ustawiłeś odpowiednie zasady na siłowni. To samo dotyczy poszukiwania nowego sprzętu, zawsze staraj się stawiać na wysoką jakość – jeśli dowiesz się jaki atlas do ćwiczeń opinie bądź inny sprzęt wybrać – będziesz mieć większe szanse na to, iż kupisz naprawdę dobry sprzęt. Upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo używać wszystkiego, aby sprzęt fitness przetrwał dłużej. Instrukcje są podawane bez podania przyczyny. Więc czytaj je.

Nie ignoruj ​​napraw

Jednym z głównych czynników, które odgrywają rolę w niszczeniu sprzętu fitness, jest fakt, że właściciele siłowni chcąc zaoszczędzić często ignorują naprawy, których potrzebują. Często nie chcą wydawać pieniędzy, gdy zauważają, że ekran maszyny nie daje właściwego odczytu lub jeśli maszyna przestała rejestrować informacje o wadze podczas treningu. Zignorowanie jakichkolwiek usterek pogorszy tylko sytuację, a koszty napraw, które będziesz musiał zapłacić, wzrosną. Dlatego upewnij się, że właściwie utrzymujesz swój sprzęt i wszystko naprawisz w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.