Chcesz skutecznie oszczędzać swoje środki finansowe? Wybieraj najlepsze lokaty bankowe

Lokata bankowa to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania w Polsce. Czemu spośród szerokiego wachlarza dostępnych instrumentów bankowych, Polacy dokonują takiego, a nie innego wyboru? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w samych warunkach, jakie oferuje klientowi tradycyjna lokata bankowa.

Do najważniejszych charakterystyk, które zachęcają Polaków do zakładania lokat terminowych możemy bez wątpienia zaliczyć:

– pewny i ściśle określony zysk dostępny po wygaśnięciu okresu, na który zawarliśmy umowę z bankiem,

- niewielki kapitał wejściowy potrzebny do założenia lokaty (minimum 500 – 1000zł)

- łatwość otwarcia lokaty (nie wymaga to wiedzy, nakładów czasu i pracy),

- praktyczny brak ryzyka inwestycyjnego (gwarancja BFG).

Jakie oferty lokat są obecnie na TOPie?

Czas lokaty i wielkość potencjalnego zysku – to zmienne o kluczowym znaczeniu przy wyborze lokaty. Obecnie na polskim rynku bankowym wyróżnia się pięć atrakcyjnych propozycji lokat bankowych, różniących się pod względem wspomnianych kryteriów.

Szczyt podium przypada bezkonkurencyjnej „Promocyjnej lokacie” Noble Bank. 5,5% na 3-miesięcznej lokacie, faktycznie robi wrażenie. Atrakcyjnie prezentuje się również lokata bankowa „Happy” w Idea Bank, o minimalnym wkładzie w wysokości 1000zł, oprocentowaniu 4,0% w skali roku i okresie zakładania lokaty równemu 3 miesiącom.

Uwagę warto również zwrócić na „Lokatę na start” proponowaną przez Getin Bank, która oferuje 3,5% w skali roku, zawierana jest na okres 2 miesięcy, a minimalna kwota depozytu to tylko 500zł. Ponadto, zrywając tą lokatę przed czasem, nie tracimy wypracowanych odsetek, co z pewnością daje nam poczucie bezpieczeństwa.

Podobnie, decydując się na skorzystanie z „Lokaty bezkarnej”, oferowanej przez BGŻOptima otrzymamy gwarancję uzyskania odsetek w przypadku wcześniejszego zamknięcia 3-miesięcznej lokaty o oprocentowaniu 3,2%. Warto jednak podkreślić, że ta oferta jest dedykowana dla nowych klientów.

Czołową piątkę najlepszych ofert lokat bankowych zamyka również Noble Bank i jego „Klasyczna lokata” o oprocentowaniu 3,5% w skali roku i okresie zakładania lokaty równemu 2 miesiącom, która to jest skierowana wyłącznie do nowych klientów bankowości elektronicznej Noble Bank.

Więcej atrakcyjnych ofert lokat bankowych sprawdzisz w porównaniu lokat na konta-oszczednosciowe.blogspot.com

Jeden komentarz dla wpisu: “Chcesz skutecznie oszczędzać swoje środki finansowe? Wybieraj najlepsze lokaty bankowe

  • 5 listopada 2015 at 13:04
    Permalink

    Dokładnie tak. Im lepsze oprocentowanie lokaty, tym więcej zaoszczędzimy, a nawet zyskamy. Każdy chce przecież, aby jego lokata była jak najlepiej oprocentowana oraz przyniosła maksymalnie duży zysk. Jeżeli mamy więc wybór, to skorzystajmy z takiego rankingu i wybierzmy najlepszą lokatę. Pozdrawiamy i zapraszamy,

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.