Interesuje Cię łóżko z materacem piankowym? Czytaj dalej!

Wybór nowego materaca podobnie jak łóżka wadowice może być przytłaczający. Tyle opcji. Tak mało czasu. Ale jeśli masz odpowiednie informacje – kupowanie materacy powinno być dziecinnie proste.

W kilku krokach opisaliśmy, jak wybrać materac. Zalecamy bardziej szczegółowe rozważenie zakupu materaca, ponieważ jest to inwestycja, na której spędzisz średnio od 7 do 8 godzin swojego czasu każdego dnia. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czytaj dalej.

Rodzaje materacy mają znaczenie.

Jest to cecha decydująca o tym, jak materace wpływają na sen i powinna być pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę. Rodzaj materaca, na którym śpisz, może być jedynym powodem, dla którego nie śpisz tak dobrze w nocy – gdy materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki. I chociaż chcielibyśmy dać ci definitywne „tak, ten jest dla ciebie najlepszym rodzajem materaca”, ważne jest, aby pamiętać, że słowem kluczowym jest tutaj „ty”. Twoja preferencja jest podstawową podstawą do wyboru konkretnego rodzaju materaca.

Materace piankowe

Zaczniemy od pianki, ponieważ to ona zazwyczaj składa się na materac, niezależnie od jego rodzaju. Trzy najpopularniejsze rodzaje materacy piankowych są wykonane z pianki memory, pianki lateksowej i pianki poliuretanowej (tzw. polyfoam). Materace piankowe memory nie są dla wszystkich, ale jeśli szukasz przytulania, modelowania sylwetki, świetnego wsparcia, ulgi w ucisku, dobrej izolacji ruchu i opcji do spania na plecach lub boku, to materac piankowy tego rodzaju może być po prostu czego potrzebujesz. Pod względem ceny jest dostępny w szerokiej gamie opcji budżetowych.

Materac z pianki memory

Opracowane przez NASA w 1966 r. w celu poprawy bezpieczeństwa poduszek lotniczych materace piankowe z pamięcią kształtu są popularnym wyborem dla wielu osób śpiących. Może być również określana jako lepkosprężysta pianka poliuretanowa lub niskoodporna pianka poliuretanowa Z czego jest zrobione? Składa się głównie z pianki poliuretanowej, został opracowany z dodatkiem środków chemicznych w celu zwiększenia gęstości i lepkości. Został zaprojektowany z otwartymi „pęcherzykami pianki” (lub komórkami), które następnie tworzą matrycę umożliwiającą swobodny ruch powietrza. Pianka memory jest znacznie gęstsza niż zwykła pianka poliuretanowa.

Trwałość

Materace piankowe memory są ogólnie znane z tego, że wytrzymują dłużej niż większość rodzajów materacy. Jeśli zainwestujesz w markę wysokiej jakości i dobrze zadbasz o swój materac piankowy – może on przetrwać od 8 do 10 lat.

Jakie to uczucie?

Najpopularniejszą cechą pianki z pamięcią kształtu jest to, że „wolno się porusza”, stąd termin „memory”, ponieważ wydaje się, że zapamiętuje twój kształt i formę. Dlatego większość użytkowników materacy piankowych tego rodzaju odczuwa uczucie „tonięcia”, gdy tylko kładą się do łóżka. Ale nie musisz się martwić, że twoje łóżko ugina się, ponieważ wróci do swojego pierwotnego kształtu. Inną powszechną cechą pianki memory est to, że jest wrażliwa na temperaturę.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Polecamy:
Jak wygląda praca w Holandii przy kwiatach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.