Jak zarobić na zdrowym odżywianiu – w co dobrze jest zainwestować?

Moda na zdrowe odżywianie rośnie w naszym kraju z roku na rok. Coraz więcej osób zdecydowanie odrzuca produkty proponowane przez fast foody i poszukuje ich przeciwieństwa, miejsc oferujących slow food, czyli dania przyrządzone z najwyższej jakości produktów pochodzących od lokalnych, zwykle ekologicznych rolników.

Również idąc na zakupy ludzie chętniej wybierają niewielkie lokalne sklepiki lub targowiskach, gdzie można nabyć warzywa, owoce i przetwory wytwarzane na niewielką skalę w małych, rodzinnych gospodarstwach. Niestety jednak, osoby pragnące prowadzić zdrowy styl życia borykają się z jednym, poważnym problemem – w Polsce ciągle brakuje tego typu miejsc. I to właśnie jest pole do popisu dla tych wszystkich miłośników slow food i slow life, którzy pragną zamienić pasję w biznes.

Jak zarobić na zdrowym odżywianiu

Możliwości jest bardzo wiele, ale najlepszą inwestycją wydają się być następujące rozwiązania: restauracja ze zdrową żywnością, gospodarstwo wytwarzające zdrową żywność lub firma cateringowa dostarczająca zdrową żywność. Dlaczego wybór padł właśnie na te możliwości? Odpowiedź jest bardzo prosta. To właśnie tego typu firm najbardziej brakuje na Polskim rynku.

Wielu zapewne ogarnie zdziwienie, że nie ma na tej liście sklepów oferujących zdrową żywność, ale ma to swoje uzasadnienie. Otóż tego typu miejsc jest w naszym kraju bardzo dużo i ciągle pojawiają się nowe. Ponadto odwiedzając którykolwiek z rzeczonych sklepów, z łatwością można zauważyć, że ogromna ilość oferowanych przez nie produktów pochodzi z zagranicy. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest właśnie brak wytwórców zdrowej żywności w Polsce.

Gospodarstwo wytwarzające zdrową żywność

Gospodarstwo wytwarzające zdrowa żywność może, ale nie musi posiadać certyfikatu ekologiczności. Ważne aby odróżniało się ono od tak zwanych farm wielkotowarowych przede wszystkim skalą produkcji oraz sposobem jej prowadzenia. Najlepiej aby było to gospodarstwo rodzinne, gdzie większość żywności wytwarzana jest tradycyjnie, “z sercem”, co najwyżej z pomocą kilku zaufanych pracowników z zewnątrz. Nie znaczy to oczywiście, że właściciele muszą zrezygnować z wszelkich udogodnień technologicznych. Jak najbardziej można, a nawet powinno się korzystać z dobrodziejstw nauki, ale należy unikać nadmiernej mechanizacji oraz stosowania dużych ilości środków chemicznych, o ile nie jest to absolutnie konieczne.

Restauracja ze zdrową żywnością

Restauracje ze zdrową żywnością są jednym z lepszych pomysłów na biznes. Powinny się one opierać na współpracy z lokalnymi wytwórcami i, co warte podkreślenia, chodzi tu nie tylko o warzywa, owoce czy produkty zwierzęce. Równie ważne jest nawiązanie kooperacji między innymi z serowarami i browarnikami  i tym samym zaspokojenie oczekiwań najbardziej wymagających klientów.

Firma cateringowa dostarczająca zdrową żywność

Firmy dostarczające zdrową żywność są już obecne w naszym kraju, ale jest ich ciągle zbyt mało aby zaspokoić potrzeby wszystkich klientów, a co więcej, istnieją one wyłącznie w największych miastach. Przedsiębiorstwa te zdobyły sobie szczególnie dużą popularność wśród pracowników dużych korporacji, którzy spędzają całe dnie w pracy i nie mają możliwości przyrządzać sobie smakowitych i pełnowartościowych posiłków.

Interesujesz się zdrowym trybem życia? Zobacz tę ofertę http://www.ekoflos.pl/WITAMINA-K2-ACEROLA-Q10-WITC-LIPOSOMALNA,163,0.html

Polecamy:
Podatek rolny – najważniejsze informacje
W jaki sposób poradzić sobie z rozliczeniem deklaracji podatkowej, gdy posiada się grunty rolne?

 • 11 września 2017 at 09:15
  Permalink

  Dobrze jest zainwestować w rozwiązania mające na celu jak najlepsze przedłużanie świeżości naszego jedzenia. Ciekawe rozwiązania mają na przykład tutaj http://przechowalnictwo-zywnosci.eu/. A jak wy sobie z tym radzicie?

  Odpowiedz
 • 5 października 2017 at 21:28
  Permalink

  Można kupować sproszkowane produkty spożywcze np. owoce. Trwałe, można przechowywać przez bardzo długi czas i stosować wedle uznania. Sypka postać i odpowiedni sposób przechowywania (woreczki z zamknięciem strunowym, sucho, w zamknięciu) zapewnią utrzymanie właściwości odżywczych.

  Odpowiedz
 • 9 października 2017 at 09:38
  Permalink

  Zdrowa żywność to obecnie spory i chyba opłacalny biznes – pod warunkiem, że ma się o tym pojęcie. Catering dietetyczny według mnie jest największym hitem ostatnich czasów. Do firmy, w której pracuję regularnie przyjeżdża dostawca z http://www.elite-diet.pl. Jeszcze nie wiem jak smakują ich posiłki, za to wyglądają bardzo apetycznie. :)

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2019 at 06:07
  Permalink

  Jeśli chcecie mieć pewność, że pijecie zdrową, świeżą i naprawdę dobrą wodę, wcale nie trzeba kupować jej w butelkach. Równie dobrze sprawdzi się woda z kranu, jeśli będzie właściwie filtrowana. Na https://prostozkranu.pl/blog/uzdatniacz-wody-n20 można znaleźć sporo informacji na temat uzdatniania wody i różnego rodzaju urządzeń filtrujących. Mnie ta wiedza przekonała i właśnie przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego urządzenia filtrującego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.