Kaski i hełmy ochronne

Bezpieczeństwo podczas pracy powinno być zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników najwyższym priorytetem. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko urazów. Wbrew pozorom, nie musi to być trudne. W dzisiejszych czasach sklepy z narzędziami oraz sprzętem BHP są pełne odpowiednich środków ochronnych. Wśród nich szczególną rolę odgrywają kaski i hełmy ochronne.

Odpowiednia ochrona głowy – czy jest potrzebna?

Wiele stanowisk pracy w takich branżach jak górnictwo, leśnictwo, energetyka czy budownictwo wymaga wykonywania zajęć w warunkach, w których nietrudno o urazy głowy. Są one szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia, dlatego też musimy odpowiednio się przed nimi chronić. Środkiem ochrony indywidualnej chroniącym głowę pracownika są nowoczesne kaski i hełmy ochronne. Ich stosowanie pozwala skutecznie chronić głowę pracownika przed uderzeniami przedmiotów spadających z góry oraz o nieruchome niebezpieczne obiekty na stanowisku pracy. To jednak nie wszystko. Dobry, dobrany do rodzaju wykonywanej pracy hełm chroni również przed otwartym płomieniem, odpryskami a nawet porażeniem prądem elektrycznym. Warto więc poznać rodzaje kasków i hełmów i nauczyć się nosić je każdego dnia. Jak pokazują statystyki bardzo wielu pracowników dzięki stosowaniu tego typu zabezpieczeń uniknęło bowiem negatywnych konsekwencji zdarzeń losowych.

Rodzaje hełmów i kasków

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych hełmów są przemysłowe hełmy lekkie. Doskonale sprawdzają się one w pracach, w których istnieje zagrożenie uderzeniem o twarde, nieruchome przedmioty.

Jeśli zaś istnieje również ryzyko upadku przedmiotu na głowę pracownika powinniśmy wybrać przemysłowe hełmy ochronne, które dzięki specjalnym wzmocnieniom oraz miękkim wkładkom, które znajdują się wywnętrz hełmu skutecznie amortyzują siłę upadku przedmiotu na głowę pracownika.

Osoby, które pracują na szczególnie zagrożonych wypadkami powinny zaś sięgnąć po wysokoskuteczny hełm ochronny. Stanowi on najskuteczniejsze zabezpieczenie, nawet przed uderzeniami przedmiotów o zaostrzonych krawędziach.

Podsumowując, wybór odpowiedniego hełmu może nawet uratować życie pracownika, dlatego też warto zadbać o swoje bezpieczeństwa i zdecydować się na wybór wysokiej jakości hełmu lub kaski, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, takie właśnie produkt można znaleźć tutaj Narzedziak24.pl . Szeroka i różnorodna oferta tego rodzaju środków ochronnych pomaga w znalezieniu odpowiedniego, dopasowanego do potrzeb pracownika rozwiązania.

2 komentarz dla wpisu: “Kaski i hełmy ochronne

  • 10 listopada 2016 at 14:08
    Permalink

    Pracując w trudnych warunkach, dobrze wyposażyć się w kaski i chełmy. Dobra firma od bhp powinna o to zadbać, bo od tego zależy bezpieczeństwo ludzi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.