Podwójne karnisze: poznaj ich korzyści i dowiedz się, jak je zawiesić

Chcesz dodatkowy akcent do wyglądu okna? Możesz to zrobić z łatwością dzięki podwójnym karniszom. To eleganckie rozwiązanie do dekoracji domu spełnia nie tylko praktyczną funkcję, ale także podnosi estetykę Twojej przestrzeni.

Czy jesteś typem, który lubi zmieniać styl od czasu do czasu? Znajdź karnisz podwójny o neutralnym odcieniu. Pomyśl o kolorze czarnym lub srebrnym, aby uzyskać klasyczne podejście, lub bardziej dramatycznym wydaniu, stosując nowoczesne wykończenie ze szczotkowanego mosiądzu lub niklu.

Bez względu na twoje preferencje, sama para paneli zawieszona za zestawem zaciemniających zasłon ułatwia filtrowanie naturalnego światła. Aby uzyskać eklektyczny urok, należy mieszać i dopasowywać:

  • kolory,
  • wzory,
  • tekstury.

Pomyśl o lnianych zasłonach z haftowanym wzorem zastosowanym wraz z miękkimi bawełnianymi panelami w jednolitym odcieniu, który współgra z meblami w pokoju. Co jest jeszcze lepsze? Większość karniszy z podwójnymi karniszami jest regulowana, a niektóre mają ozdobne zwieńczenia, które nadają ostateczny akcent.

Jeśli chcesz przekształcić niczym nie wyróżniający się pokój w piękną przestrzeń o głębokości i wymiarach, podwójne zasłony mogą być odpowiednie dla Ciebie.

Oprócz atrakcyjności wizualnej podwójne karnisze zapewniają korzyści funkcjonalne, umożliwiając nakładanie zasłon lub zasłon w celu zapewnienia większej prywatności i opcji oświetlenia.

Jeśli chodzi o wybór zasłon, należy podjąć wiele decyzji, ale wieszanie podwójnych karniszy nie powinno być jedną z nich. Dzisiaj pokażemy, jak szybko i bez wysiłku zawiesić podwójne karnisze!

Dlaczego warto stosować podwójny karnisz?

Firany Olsztyn W przypadku standardowych zasłon z jednym karniszem masz dwie opcje – będą zasłonięte lub odsłonięte.

Może to działać w niektórych sytuacjach, ale nie zawsze jest idealne. Zamiast tego nawarstwianie firanek za pomocą zasłon może filtrować i zmiękczać światło słoneczne, nie blokując go całkowicie.

Możesz również użyć podwójnych karniszy do powieszenia zasłon i zasłon zaciemniających, aby uzyskać efekt zaciemnienia. Lub powiesić zasłony z falbaną do okna, aby uzyskać dekoracyjny akcent.

Jak zainstalować podwójne karnisze w tradycyjny sposób

Instalowanie podwójnych wsporników karniszy jest podobne do instalowania pojedynczych wsporników karniszy. Wymagają jednak większej precyzji i pomiaru, aby mieć pewność, że zwisają prosto. Osprzęt powinien być wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar dwóch zestawów draperii.

Możesz kupić zestawy instalacyjne do zawieszenia podwójnych karniszy, ale mogą być drogie i często zawierają materiały, które już posiadasz.

Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby prawidłowo zawiesić podwójne karnisze za pomocą narzędzi domowych. Zacznij od tego, by zmierz zasłony. Oczyść i sprawdź okno i ramę pod kątem wycieków i uszkodzeń. Skorzystaj z okazji, aby poprawić lakier i uszczelnić ramę okna i naprawić wszelkie istniejące uszkodzenia suchej zabudowy. Z takim początkiem każdy późniejszy krok odbędzie się już bez najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.