Skuteczne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów przy pracy siedzącej

Praca siedząca bywa męcząca, choć z pozoru może się wydawać inaczej. Co więcej, taki rodzaj pracy wiąże się najczęściej z wielogodzinnym brakiem ruchu, co zdecydowanie negatywnie wpływa na naszą sylwetkę, kondycję i dobre samopoczucie. Warto więc zareagować od razu, gdy zauważymy, że nasza praca powoduje stopniowy przyrost kilogramów. Im szybciej zabierzemy się za zmianę nawyków żywieniowych i nie tylko, tym lepiej dla naszego organizmu.

Praca siedząca nie sprzyja sylwetce nie tylko z powodu braku ruchu. W czasie pracy często mamy nawyk podjadania. Są to zwykle niezdrowe przekąski, typu ciastka czy batoniki, które zdecydowanie nie służą utrzymaniu zdrowej sylwetki. Często takie podjadanie powoduje, że nie panujemy nad naszym dziennym bilansem kalorii, gdyż o ciastku czy batoniku dosyć łatwo zapomnieć. Tymczasem jeden niewielki batonik może mieć w sobie tyle samo kalorii, co połowa pełnowartościowego obiadu. Warto więc wyeliminować złe nawyki, a jeśli musimy koniecznie coś podjadać, postawmy na zdrowe przekąski. Doskonałym pomysłem są wafle ryżowe, które są lekkie, mało kaloryczne, a jednocześnie szybko powodują uczucie sytości. Nie da się więc zjeść ich dużej ilości, gdyż szybko będziemy po prostu najedzeni. Spośród innych zdrowych przekąsek, warto zwrócić uwagę także na bakalie czy orzechy, które mają mnóstwo właściwości odżywczych, nie należy ich jednak jeść w zbyt dużej ilości. Są po prostu bardzo kaloryczne.

Nie rezygnuj z porannych posiłków

Aby nie przytyć nadmiernie podczas siedzącej pracy, trzeba o dziwo jeść. Brak jedzenia przez większość dnia powoduje, że po powrocie z pracy automatycznie rzucamy się na lodówkę i zjadamy o wiele więcej niż nasz organizm potrzebuje. Dodatkowo jedzenie wieczorową porą sprawia, że nasz układ pokarmowy nie jest w stanie wszystkiego strawić przed snem. Jedzenie odkłada się więc o wiele szybciej w postaci tkanki tłuszczowej. Co więcej, organizm, który trawi w nocy, jest zmęczony nawet po wielu godzinach snu. Najlepszym sposobem na uniknięcie wieczornych napadów głodu jest więc regularne jedzenie posiłków, zaczynając od śniadania. Z pierwszego posiłku w ciągu dnia nie należy rezygnować i najlepiej zjeść go jeszcze przed pracą. Dostarczy wtedy energii i rozkręci metabolizm na wiele późniejszych godzin.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Wiele osób decyduje się na rożne formy diety, które pomogą im w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a zapominają, że najlepszym sposobem na dbanie o sylwetkę jest aktywność fizyczna. Jeśli mamy siedzącą pracę, nie mamy praktycznie żadnego ruchu w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Wtedy warto zadbać o to, by po pracy choć część czasu spędzać aktywnie i na świeżym powietrzu. Wybierzmy sobie taki rodzaj aktywności, który będzie nam najbardziej odpowiadał, aby ćwiczenia fizyczne i ruch sprawiały nam przyjemność, a nie były niemiłym obowiązkiem. To najlepszy sposób, aby nie zniechęcić się do aktywności po kilku dniach czy tygodniach od jej rozpoczęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.