Technologia usług terminalowych – w jakich branżach znajduje zastosowanie?

Pracownie terminalowe są prawdziwym hitem ostatnich lat. To nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm różnych branż, a także szkół czy ośrodków szkoleniowych. Inwestycja w pracownie terminalowe jest nie tylko wygodna, usprawnia pracę, ale również pozwala na uzyskanie naprawdę sporych oszczędności.

W pracownie terminalowe w ostatnim czasie inwestują szkoły podstawowe, średnie, szkoły językowe, ośrodki prowadzące kursy i szkolenia dla osób w różnym wieku, a także różnego rodzaju centra egzaminacyjne. Ale nie tylko – nowoczesne pracownie terminalowe coraz częściej znajdują się w różnego rodzaju firmach. Ich budowa, wykonanie oraz możliwości sprawiają, że właściciele przedsiębiorstw chętnie inwestują w nowoczesne rozwiązania, które w ujęciu długoterminowym przynoszą same korzyści.

Pracownia z jednym komputerem

Na czym polega pracownia terminalowa? Przede wszystkim na ograniczeniu sprzętu w pomieszczeniu. Zamiast zwykłych komputerów stacjonarnych czy laptopów montowany jest terminal komputerowy z serwerem, do którego podpięte są wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu stanowiska. Takie rozwiązanie sprawia, że komputer jest bardziej sprawny, wydajny, łatwiej jest instalować na nim różne oprogramowanie czy prowadzić prace serwisowe. Robi się to na jednym komputerze, a nie na kilku czy kilkunastu. Im mniej komputerów, tym mniejsze są też wydatki związane z wyposażeniem biura czy szkolnych klas. Szacuje się, że zastąpienie komputerów stacjonarnych terminalem komputerowym z monitorami można ograniczyć koszty nawet o jedną trzecią. To sporo zarówno w przypadku dużych pracowni, jak i tych bardziej niewielkich. Oszczędności można znaleźć także w kosztach eksploatacyjnych – terminal komputerowy pobiera z sieci elektrycznej o 90 procent prądu mniej niż wszystkie komputery w dawnej pracowni. Obniżenie kosztów jest więc widoczne przy pierwszym rachunku za energię elektryczną.

Wygodna obsługa, bezpieczeństwo danych

Nowoczesna pracownia komputerowa dla szkoł oparta na terminalach komputerowych to propozycja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem dyrektorów szkół publicznych i prywatnych. Terminale są bezpieczne, zapewniają wysoki poziom ochrony danych, pozwalają również uniknąć wprowadzenia do systemu różnych groźnych wirusów czy złośliwego oprogramowania. Terminale komputerowe pracują na specjalnym, dedykowanym oprogramowaniu, które cechuje się wysokim poziomem ochrony. Pracownie terminalowe maja praktycznie same zalety i nawet, jeśli weźmiemy pod uwagę ich niezbyt niskie ceny, to i tak inwestycja w taką technologię z pewnością się opłaca. Zapewne w niedalekiej przyszłości coś, co obecnie jest innowacją spotykaną dosyć rzadko, stanie się standardem we wszystkich szkołach, biurach, urzędach i instytucjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.