Jak wybrać odpowiedni domofon?

Jak wiemy mieszkając w domu, czy mieszkaniu bardzo często korzystamy z domofonu. Praktycznie codziennie ktoś odwiedza nasze miejsce zamieszkania, czy jest to znajoma osoba, czy kurier lub listonosz, zawsze o jego obecności informuje nas domofon. Jak więc wybrać odpowiedni domofon dla swoich potrzeb? Mieszkając w domu warto jest wybrać domofon bramowy, który znajdzie się tuż przed bramą wejściową do domu. Takie rozwiązanie pozwoli na wydawanie sygnału o tym, że ktoś chce wejść na teren domu. Oczywiście istnieje wiele rodzajów domofonów, a wybór jednego konkretnego zależy od własnych oczekiwań.omofon bramowy może przyjąć funkcję domofonu analogowego, który jest jednym z najprostszych, a jednocześnie najbardziej popularnych rozwiązań. Pomimo swoich ograniczonych możliwości,  urządzenie sprawdza się w szczególności w domach jednorodzinnych i jest bardzo łatwe w użyciu. Domofon ten składa się z kasety bramowej umieszczonej na bramie wejściowej oraz słuchawki zamontowanej w domu. Dzięki temu słysząc dzwonek do drzwi mamy możliwość podniesienia słuchawki i usłyszenia kto znajduje się przed naszym domem. Domofon analogowy posiada również możliwość montażu kilku słuchawek na przestrzeni domu, co znacznie ułatwia jego użytkowanie.

Nowoczesne modele domofonów

Posiadając własny dom jednorodzinny lub w szczególności wolnostojący lub mieszkanie warto jest zainteresować się nowoczesnymi modelami domofonów bramowych. Jednym z takich egzemplarzy jest domofon cyfrowy wyposażony w wyświetlacz, za sprawą którego wystarczy wpisać numer przypisany do mieszkania lub użyć specjalnego kodu wejściowego. Alternatywnym rozwiązaniem jest domofon cyfrowy, który umożliwia wejście na teren mieszkania lub posesję przy pomocy karty magnetycznej. Dzięki posiadaniu domofonu cyfrowego można również znacznie zwiększyć własne bezpieczeństwo, gdyż tego typu domofon można połączyć z systemem ochrony. Jeżeli jednak takie możliwości nie spełniają wszystkich oczekiwań, istnieje możliwość zaopatrzenia się w wideofon. Taki rodzaj domofonu bramowego pozwala na podgląd osoby znajdującej się przy bramie wejściowej. Kamera umieszczona w wideofonie rejestruje obraz na żywo, jednak istnieje również możliwość zapisywania jej nagrań. Taki zabieg pozwala na bezpieczeństwo nawet podczas naszej nieobecności w domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.