Dlaczego warto zatrudnić firmę do sprzątania hal magazynowych?

Sprzątanie hal magazynowych wymaga nie tylko wykwalifikowanych pracowników, ale także odpowiedniego sprzętu. Dlatego najczęściej outsourcingowanie tej usługi jest nie tylko korzystne pod względem organizacyjnym, ale także finansowym.

Dlaczego profesjonalna firma sprzątająca?

Oferując sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych czy innych wielkogabarytowych pomieszczeń przemysłowych, wyspecjalizowane firmy zapewniają nie tylko wykwalifikowaną siłę roboczą, ale także odpowiedni sprzęt. Na przykład posadzki przemysłowe to powierzchnie użytkowane z dużą intensywnością i trudno je wyczyścić. Problem stanowią nie tylko ślady opon wózków widłowych i innego sprzętu transportowego, ale również tzw. trudne plamy (np. po oleju). Do mycia takich powierzchni trzeba użyć odpowiednich maszyn oraz środków czyszczących.

Wyzwanie stanowią także prace na wysokościach, związane z:

  • czyszczeniem wysokich regałów;
  • myciem ścian i sufitów;
  • czyszczeniem stalowych konstrukcji hal;
  • odkurzaniem przewodów szynowych;
  • czyszczeniem oświetlenia;
  • myciem okien, świetlików czy klap oddymiających.

Tu niezbędne są podnośniki oraz specjalistyczne maszyny myjące, które przyspieszają wykonanie zadań.

Wyszkoleni pracownicy z uprawnieniami

Choć klient zamawiający sprzątanie hal magazynowych nie odpowiada za pracowników zatrudnionych w firmie oferującej usługi porządkowania, to jednak warto zainteresować się, czy personel posiada odpowiednie uprawnienia.

Jeśli oczekujemy czyszczenia konstrukcji czy ścian, poza doświadczeniem i umiejętnościami oraz chęcią do pracy niezbędne będą np. uprawnienia do pracy na wysokościach. Warto upewnić się przed podpisaniem umowy, że firma sprzątająca nie poprzestanie na czyszczeniu podłóg, nie wywiązując się z innych zadań, tylko dlatego, że do innych prac zabraknie jej wyspecjalizowanego personelu.

Jak znaleźć odpowiednią firmę?

Dziś nie jest trudno znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą, która oferuje usługi związane ze sprzątaniem hal produkcyjnych i magazynowych. Oczywiście nie są one tak popularne, jak przedsiębiorstwa świadczące podobne usługi w domach i biurach, jednak w większych miejscowościach znajduje się przynajmniej jedna, a najczęściej więcej firm zapewniających profesjonalne sprzątanie magazynów.

Decydując się na podpisanie umowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie w podobnych pracach, odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia pracowników (w tym do wykonywania prac na wysokości), a także dyspozycyjność w zakresie maszyn i urządzeń niezbędnych do czyszczenia hal magazynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.